MSC World Europa ile 4 Ülke Masalsı Akdeniz

3278 kere incelendi

Tur Bilgisi

Tur Süresi:
7 Gün
Kabinleri
İncele
Limanları
incele
İptal & İade
Politikası

MSC World Europa ile 4 Ülke Masalsı Akdeniz

**

İtalya, Malta, İspanya, Fransa

**

07 - 14 Nisan 2024

**

7 Gece 8 Gün (Ramazan Bayramı Özel Turu)

Covid & Vize Reddi Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası Dahil!

Gün Parkur Varış Hareket
 07.04.2024 İstanbul Havalimanı – Bologna – Cenova - 18:00
 08.04.2024 Napoli, İtalya 13:00 20:00
 09.04.2024 Messina (Taormina), Italya 09:00 19:00
 10.04.2024 Valletta, Malta 08:00 17:00
 11.04.2024 Denizde Seyir - -
 12.04.2024 Barcelona, İspanya 08:00 18:00
 13.04.2024 Marsilya, Fransa 07:00 18:00
 14.04.2024 Cenova – Bologna Havalanı – İstanbul Havalimanı 08:00 -

Uçuş Bilgileri

Havalimanı Uçuş Numarası Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul Havaalanı (IST) – Bologna (BLQ) TK1321 08:20 (Hareket) 09:55 (Varış)
Bologna (BLQ) – İstanbul Havaalanı (IST) TK1326 19:20 (Hareket) 22:55 (Varış)

Kabinler

İç Kabin
İç Kabin Fantastica (IR2)
İç Kabin Fantastica (IR2)
Kişi Başı Fiyat
1650.00 €
Seç
İç Kabin Fantastica (IR1)
İç Kabin Fantastica (IR1)
Kişi Başı Fiyat
1530.00 €
Seç
İç Kabin Bella
İç Kabin Bella
Kişi Başı Fiyat
1490.00 €
Seç
3. ve 4. Kişi 17 Yaş Altı Çocuk/İç Fantastica Kabin (IR1)
Kişi Başı Fiyat
990.00 €
Seç
Dış Kabin
Dış Kabin Fantastica (VL)
Dış Kabin Fantastica (VL)
Kişi Başı Fiyat
1730.00 €
Seç
Dış Kabin Fantastica (OR1)
Dış Kabin Fantastica (OR1)
Kişi Başı Fiyat
1660.00 €
Seç
Dış Kabin Bella
Dış Kabin Bella
Kişi Başı Fiyat
Sorunuz
Balkonlu Kabin
Balkonlu Kabin Fantastica (BR2)
Balkonlu Kabin Fantastica (BR2)
Kişi Başı Fiyat
1860.00 €
Seç
Balkonlu Kabin Fantastica (BR1)
Balkonlu Kabin Fantastica (BR1)
Kişi Başı Fiyat
1820.00 €
Seç
Balkonlu Kabin Bella
Balkonlu Kabin Bella
Kişi Başı Fiyat
Sorunuz
3. ve 4. Kişi Yetişkin Balkonlu Fantastica Kabin (BR1)
Kişi Başı Fiyat
1420.00 €
Seç
3. ve 4. Kişi 17 Yaş Altı Çocuk/Balkonlu Fantastica Kabin (BR1)
Kişi Başı Fiyat
1140.00 €
Seç
3. ve 4. Kişi Yetişkin İç Fantastika Kabin (IR1)
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
1170.00 €
Seç
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile İstanbul Havalimanı (IST) – Bologna (BLQ)-İstanbul Havalimanı (IST) arası ekonomi sınıfı uçuşlar.
 • Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.
 • Havalimanı ve liman vergileri.
 • Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.
 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 • Açık büfe ve geminin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler.
 • Gemideki eğlence ve şovlar. GEMİDE 20 SAAT AKTİF AÇIK BÜFE RESTORAN.
 • Mesleki sorumluluk sigortası
 • Covid-19 kapsamlı tur süresi boyunca seyahat sağlık sigortası. (70 yaş ve üzeri surprim uygulanır.)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı 12 € . Kayıt esnasında ödenmesi zorunludur.
 • Sağlık hizmetleri.
 • Kara turları.
 • Kişisel Harcamalar.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti (Schengen vizesi) Sorunuz
 • Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler.
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat Sağlık Sigortası surprim farkı (sorunuz)

Tur Programı

1. Gün 07.04.2024 İstanbul Havalimanı – Bologna – Cenova

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 05:00’de buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyor ve saat 08:20’da Bologna’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 09:45’te Bologna’ya varıyoruz. Varışımızın ardından Cenova Limanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşme ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2. Gün 08.04.2024 Napoli, İtalya

Gemimiz saat 13.00’de Napoli limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği “Panoramik Napoli Şehir Turu” na katılabilirler. Campanya Bölgesi’nin ünlü limanı Napoli, eski çağların hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa şehrinden biridir. Yunanlıların kurduğu, Romalıların geliştirip genişlettiği kent, geçen yüzyıllar içinde yabancı işgalciler için en kıymetli hazine olmuştur. Böylesi geçmişin günümüze uzantısı ise; gürültülü, suç oranı yüksek, biraz pasaklı, biraz karmaşık ama görülmeye değer bir metropoldür.Amalfi kıyısının en önemli bölgelerinden biri olan ve olağanüstü manzaralar arasından Sorrento’yu ziyaret edeceğiz. Sorrento sonrası Napoli’ye turumuzu tamamlayıp gemimize geri döneceğiz.

Geminin hareketi saat 20.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. Gün 09.04.2024 Messina (Taormina), Italya

Gemimiz saat 09:00’de Messina Limanı’na yanaşacaktır. Catania, İtalya'nin Sicilya Özerk Bölgesi'nde kendi adını taşıyan Katanya ilinin merkezi. Katanya, Sicilya Adası'nın doğusunda İyonyen Denizi sahillerinde Messina ile Sirakuza şehirleri arasında ve Etna Yanardağı eteklerinde kurulmuş. Şehrin hemen civarındaki sahiller, yanardağ lavlarından ve siyah bazalt kayalarından kurulu büyük uçurumları içeriyor. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra "Taormina & Etna Yanardağ Turu" na katılabilirler. Erken saatlerde yola çıkarak yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonrası gezi noktamıza ulaşıyoruz. Yüksekliği 3345 metre, yüz ölçümü 1250 km² olan Etna, Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı. 1986 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Öğleden sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz. Ardından varacağımız Savoca kenti gezimizde dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri ve manastırda bulunan tarihi mumyaları göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, Cappucini Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası gemimize dönüş.

Gemimiz akşam 19.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. Gün 10.04.2024 Valletta, Malta

Gemimiz saat 08.00’de Valetta Limanı’na yanaşacaktır. Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Panoramik Mosta & Valletta& Mdina & Marsaxlokk” turumuza katılabilirler. İlk durağımız Mosta. Bu turumuzda Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta bazalikasını ziyaret ediyoruz. Kubbesinin dış çapı 56,2 metre olan bu devasa bazalika’nın iç resimleri özellikle ressam Giuseppe Cali tarafından yapılmış. 1942 yılında 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçakları tarafından atılmış olan ve kubbeyi delerek kilisenin zemine saplanan ama patlamayan 200 kg ağırlığındaki bombanın replikasını görüp kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında bilgi alacağız. Daha sonra ise meşhur dizi Game of Thrones’un birçok sahnesinin çekildiği doğal set olan Malta’nın eski başkenti Mdina’yı ziyaret ediyoruz. Sessiz şehir olarak bilinen bu Orta çağ şehrinin dar sokaklarında gezerken muhteşem Saint Paul Katedrali, 13.yüzyıldan kalma Maltanın asil ailelerinden Falson ailesinin inşa ettirdiği Falson Malikanesi, Barok tarzda 17.yüzyılda inşa edilmiş Karmelite Manastırı, Vilhena Sarayı ve Mdina’nın eski evlerini göreceğiz. Sonrasındaturumuza “Marsaxlokk” isimli balıkçı köyünü ziyaret ederek devam edeceğiz. Luzzo isimli Malta’ya özgü renk ve dizayna sahip ufak şirin balıkçı kayıklarını sunduğu manzarayı kaçırmamalısınız. Aynı zamanda açık bir pazar kurulan bu şirin balıkçı köyünde serbest zamanınızda arzu eden misafirlerimiz taze balık ve deniz mahsüllerinden oluşan menülerin olduğu yerel restoranlarda öğle yemeğini alabilmeleri için serbest zamanımız olacak. Serbest zamanımız sonrası Valletta’ya doğru yola çıkacağız. Valletta şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Valetta Avrupa Birliği Bakanlar Kurulu tarafından 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiştir. Turumuz esnasında muhteşem surlarla çevrilmiş Valetta şehrini dışarıdan görme fırsatımız olacak. Otobüsle yapacağımız turdan sonra rehberimiz eşliğindeki tur ile başkent Valletta’nın canlı sokaklarını gezerek şehri keşfedeceğiz. İlk durağımız bu görkemli şehri çevreleyen savunma surlarının üst bölümünde yapılmış olan Barracca Bahçeleri olacaktır. St. John şövalyeleri tarafından yapılmış olan bu bahçeler aynı zamanda Büyük Liman’ın ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin de muhteşem manzarasına sahiptir. Turumuzun bitiminde gemimize geri dönüyoruz.

Gemimiz akşam 17.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. Gün 11.04.2024 Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu eden misafirlerimiz geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. Dileyen misafirlerimiz gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, casinolarda şanslarını deneyebilir veya onlarca farklı barda düzenlenecek olan müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de ayrıca siz değerli misafirlerimizi bekliyor.

Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. Gün 12.04.2024 Barcelona, İspanya

Gemimiz saat 08.00’de Barselona Limanı’na yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirimiz ekstra “Panoramik Barcelona Şehir Turu” na katılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Tur sonrası serbest zamanın ardından gemimize geri dönüyoruz. 

Gemimiz saat 18:00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. Gün 13.04.2024 Marsilya, Fransa

Gemimiz saat 07:00’da Marsilya Limanı’na yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Aix En Provance Turu”na ve ‘’Marsilya Panoramik Şehir Turu”na katılabilirler. Önemli bir denizcilik şehri olan Marsilya’da turumuza ilk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan “Notre Dame de la Garde Katedrali”ni ziyaret ederek başlayacağız. Bu ziyaret ardından Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel de Ville ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları.  Daha sonra Marsilya’ya 40 dakika mesafede bulunan Aix en Provence’a gideceğiz. Romanesk ön cephesi ve üstü kapalı kemerli yolu ile XII. Yüzyıldan kalma meşhur St. Saviour’s Katedrali ile başlayacak. Daha sonra şehrin eski bölgesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında burada bulunan antik hanları ve 17. Yy’da Kardinal Mazarino’nun kardeşi tarafından tasarlanmış olan Mazarino semtini göreceksiniz.

Gemimizin hareketi saat 18:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. Gün 14.04.2024 Cenova – Bologna Havalanı – İstanbul Havalimanı

Gemimiz saat 08.00’da Cenova Limanına yanaşacaktır. Gemi çıkış işlemlerimizin ardından gemiden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile Bologna Havalimanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1326 sefer sayılı uçağı ile saat 19:20’de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:55da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

İptal Politikası
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı 12 € . Kayıt esnasında ödenmesi zorunludur.
 • Sağlık hizmetleri.
 • Kara turları.
 • Kişisel Harcamalar.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti (Schengen vizesi) Sorunuz
 • Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler.
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat Sağlık Sigortası surprim farkı (sorunuz)
Vize Bilgilendirme
Umumi Pasaport Vize gerekli
Yeşil Pasaport Vize gerekli değil
Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Talep Formu

*Kişisel verilerin korunmasına ilişkin müşteri adayı aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Tercihlerime uygun pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak SMS, whatsapp mesajı, e-posta gönderilmesi ve telefon ile iletişim kurulmasına İletişim açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

Sık Sorulan Sorular

Gemide Geçirilen sürede miyiz?

Gemilerde her zevke her ilgi alanına uygun bir çok aktivite ve bunların yanı sıra her eğlence anlayışına uygun bir çok şov, gösteri, dinleti, sergi bulunur. Sıkılmak bir yana tüm aktivitelerden faydalanmak, geminin her yerini yaşamak isteyen misafirlerimiz karadan çok gemide vakit geçirdiği ve yorgun düştüğü dahi olur. Genellikle gemide geçirilen zaman misafirlerimiz tarafından sıkıcı bulunmaz.

Gemiler sallanır mı ?

Son 25 -30 yılda yapılan gemilerde geliştirilen stabilizatör teknolojisi sayesinde gemilerde sallanma artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. 30 yıldan daha eski gemilerde stabilizatör sonradan eklendiği için ve geminin fiziki yapısına uyum sağlaması adına daha küçük tercih edildiği için nispeten sallanmalar biraz daha hissedilebilmektedir. Tüm bu teknolojik gelişmelerin yanı sıra hava durumu ve geminin seyir halinde olduğu denizin durumu büyük önem taşımaktadır. Bazı tarihler ve bazı destinasyonlarda dönemsel olarak sallantılar yaşanabilmektedir.

Geminin alt katlarında motor sesi duyulur mu ?

5*'lı Geminin en alt katında dahi kalıyor olsanız motorun çalışmasına dair bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. En önemli nedeni misafir katlarının altında en az 2 kat personelin konaklaması için ayırılan kabinler, 1 kat personelin yaşam alanı 1 kat soğuk hava depoları ve kilerler 1 kat da depo bulunmaktadır. Motorları tüm bu katların altında çalışmaktadır. 5*'lı gemilerden daha küçük gemilerde ise misafir katları motordan bu denli uzak olmasa da motorun hacmi ve dolayısıyla çıkardığı ses doğru orantılı olarak daha küçük olacağı için ses de o derece düşük olacak ve dolayısıyla duyulmayacaktır. Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Acil durumlarda karadan uzaklaştığımızda ne olur ?

Geminin içinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan bir sağlık ekibi bulunmaktadır. Müdahale edilemeyecek sağlık sorunlar veya başka nedenlerde acilen limana dönmenizin gerekmesi halinde karaya ulaşım helikopter ile mümkün olmaktadır.

Gemiye dışarıdan içecek sokulabilir mi ?

Gemiye belirli alkol oranlarının üzerine çıkmayan alkollü içecekleri belli bir oranda sokmak mümkündür. Bu içecekler servis almak istediğiniz bar ya da restoranlarda muhafaza edilir dilediğinizde size servis edilir hesabınıza yalnızca servis ücreti dahil edilir.

Gemide sigara kullanabilir miyiz ?

Kabinlerde ve ortak kullanım alanlarında sigara kullanımı yasaktır. Açık alandaki cafeler barlar ve restoranlarda sigara içilebilen özel bölümler bulunmaktadır. Ayrıca sigara içilebilen puro ve sigara odası da her gemide bulunmaktadır.

Cruise turlarını çoğunlukla yaşlılar tercih ediyormuş, biz sıkılmaz mıyız?

Cruise turlarında her yolcuya hitap edebilecek bir eğlence, animasyon mevcuttur. Tura ilk başladığınız an dışında gemide olduğunuzu dahi unutacaksınız.

Kendime göre yiyecek bir şey bulabilir miyim ?

Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Gemi limanlarda durduğunda neler yapabilirim ?

Gemilerde düzenlenen Türkçe ya da farklı dilde rehberli kara turlarına katılabilirsiniz. İsterseniz bir rehbere bağlı kalmadan şehri kendiniz özgürce keşfedebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?

Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

Gemi turlarında çocuklar için yaş sınırı var mı?

Gemi turuna çıkacak olan çocuklar minimum 6 ayını doldurmuş olmalıdır. Tur süresi 7 geceden uzun ise 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın