alert search chain lock logout arrow_drop_up close filter currency add flight phone check shopping_cart Cruise transport_bus transport_car Favorite favorite_outline flight_land flight_takeoff star hotel info info_outline chevron_down chevron_left chevron_right chevron_up parking remove star_outline star_half brand_facebook brand_instagram brand_pinterest brand_twitter home edit calendar Remove arrow-up arrow-right arrow-down arrow-left menu user dollar subdirectory-arrow-right Edit

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

İşbu Ön Bilgilendirme Formu elektronik ortamda Kullanıcı tarafından okunarak kabul edildikten sonra diğer Sözleşmelerin kurulması aşamasına geçilecektir.

HIS web sitesi üzerinden yapılan herhangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi tamamen yapıldıktan ve HIS tarafından onay gönderildikten sonra tamamlanmış sayılır. HIS web sitesi her türlü değişiklik, ilave ve düzeltme hakkını saklı tutar.

Kullanıcı, bileti aldıktan sonra bir yanlışlık olduğunu fark etmesi halinde, hemen HIS’in e-posta adresine bilgi vermekle yükümlüdür. HIS, elinde olan şartlar dâhilinde Kullanıcı tarafından belirtilecek olan güncellemeyi yapmaya çalışacak olup, gerekli değişikliğin yapılacağının garantisini vermemektedir.

HIS web sitesinden satılan biletlerde ilgili firmaların belirlemiş olduğu, iptal, iade ve değişiklik koşulları ile bagaj hakları esas alınmaktadır.

İşbu Ön Bilgilendirmenin uygulanmasından doğan ihtilaflarda, Bakanlıkça ilan edilen değere kadar Kullanıcının mal veya hizmeti satın aldığı ve ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Kullanıcı, şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, bakanlık tarafından belirlenen parasal sınırlar dâhilinde mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

Cayma Hakkına/ Sözleşmenin iptaline ilişkin Bilgiler

Paket turun başlamasından en az otuz gün önce yapılan fesih bildirimlerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar [Zorunlu seyahat sağlık sigortası, paket tur ile ilgili üçüncü kişilere yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler (ulaşım, konaklama bedelleri gibi)] hariç olmak üzere herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Uçak ve gemi ile yapılan turlarda biletler grup bileti olarak alındığından ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır.

Paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala yapılan fesih bildirimlerinde;

 

Kullanıcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Kullanıcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep halleri, tüketicinin, paket tur sözleşmesinin hükümlerinden herhangi birinin yerine getirilmesine engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri Tüketici için mücbir sebep hali kabul edilir. Tüketici, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır.

Cayma Bildiriminin/Sözleşmenin İptalinin Yapılacağı Adres, Faks numarası veya Elektronik Posta Bilgileri

HIS Travel
19 Mayıs Mahallesi Nova Baran Plaza no : 4 Şişli ISTANBUL
Turist Rehberliği Hizmetlerine İlişkin Bilgi

Minimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşen statik paket turlarımızda rehbrlik hizmeti verilmektedir. Cruise only ve kişiye özel paketlerde aksi belirtilmedikçe rehberlik hizmeti bulunmamaktadır.

Pasaport ve Vize Şartları

Pasaport

Vizeli ve vizesiz tüm yurt dışı turlarımız için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize detayları hakkında önemli bilgiler

T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin katılacakları turda vize gerekip gerekmediği hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.

Tüm yurt dışı turlar için vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez ve pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Web sitesi üzerinden yapacağınız vize taleplerinde çağrı merkezi seyahat danışmanlarımız sizi arayarak gerekli belgelerle ilgili yönlendirecektir. Vize ile ilgili www.bizvize.com'dan destek almaktayız. Dileyen yolcularımız ise istedikleri vize firması ile çalışabilirler. Vize alımı tamamen seyahat eden misafirlerimizin sorumluluğunda olup, iptal şartları vize durumu ile bağlantılı olarak esnetilememektedir.

Yaş ve Sağlık Şartları

Tüm gemilerde fiziksel engelli misafirlerimiz için özel donanıma sahip kabinler bulunmaktadır. Ayrıca tüm misafirlerimiz için hizmet vermeye hazır bir sağlık ekibi acil durumlar ve müdahale gerektiren hususlarda 24 saat faal olarak gemide ulaşılabilecektir. Gemide sağlık hizmetleri ücretli olarak verilmektedir.

Bulaşıcı ve enfeksiyon hastalıkları konusunda gemiler oldukça hassas davranmak mecburiyetindedir. Bu hastalıkları taşıyan misafirlerimizi gemiye almama, gemide başlarına gelmesi halinde de karantina altına alma hakkı mevcuttur.

Bir çok cruise şirketi, hamileliğin üçüncü trimesterine girmiş ya da seyahati süresi içinde girecek olan yolcuları kabul etmemektedir.