MSC Grandiosa ile Akdeniz’den Tunus’a Huzur Dolu Yolculuk

1026 kere incelendi

Tur Bilgisi

Tur Süresi:
7 Gün
Kabinleri
İncele
Limanları
incele
İptal & İade
Politikası

MSC Grandiosa ile Akdenizden Tunus’a Huzur Dolu Yolculuk

**

Napoli,İtalya - Livorno (Floransa), Italya- Marsilya (Provence), Fransa- Barcelona, İspanya- La Goulette, Tunus- Palermo, Italya - Napoli,İtalya

**

25 Mayıs 2024- 01 Haziran 2024

**

7 Gece 8 Gün

“**Napoli Şehir Turu & Covid & Vize Reddi Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası Dahil!**”

Gün Parkur Varış Hareket
 25.05.2024 İstanbul Havalimanı –Napoli, İtalya 17:00
 26.05.2024 Livorno (Floransa), Italya 09:00 20:00
 27.05.2024 Marsilya (Provence), Fransa 10:00 19:00
 28.05.2024 Barcelona, İspanya 08:00 18:00
 29.05.2024 Denizde Seyir - -
 30.05.2024 La Goulette, Tunus 08:00 18:00
 31.05.2024 Palermo, Italya 08:00 18:00
 01.06.2024 Napoli, İtalya – İstanbul Havaalanı 06:30

Uçuş Bilgileri

Havalimanı Uçuş Numarası Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul Havaalanı – Napoli TK1453 07:25 08:40
Napoli – İstanbul Havaalanı TK1880 19:35 22:55

Kabinler

İç Kabin
Bella iç Kabin
Bella iç Kabin
Kişi Başı Fiyat
1290.00 €
Seç
Fantastica iç Kabin (IR1)
Fantastica iç Kabin (IR1)
Kişi Başı Fiyat
1400.00 €
Seç
Dış Kabin
Bella Dış Kabin
Bella Dış Kabin
Kişi Başı Fiyat
1550.00 €
Seç
Fantastica Dış Kabin (OR1)
Fantastica Dış Kabin (OR1)
Kişi Başı Fiyat
1590.00 €
Seç
Balkonlu Kabin
Bella Balkonlu Kabin
Bella Balkonlu Kabin
Kişi Başı Fiyat
1690.00 €
Seç
Fantastica Balkonlu Kabin (BR1)
Fantastica Balkonlu Kabin (BR1)
Kişi Başı Fiyat
1760.00 €
Seç
3 Kişilik Kabin / 2 yetişkin yanında çocuk
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
Sorunuz
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı – Napoli – İstanbul Havalimanı ekonomi sınıfı uçuşlar.
 • MSC GRANDIOSA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
 • Havalimanı ve Liman vergileri. (450€)
 • Panoramik Napoli şehir turu (50€)
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
 • Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.
 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 • Gemideki eğlence ve şovlar.
 • Fitness & Spor salonu kullanımı.
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Seyahat güvence paketi (Covid dahil). (30€)
 • Açık büfe ve geminin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler.
 • GEMİDE 20 SAAT AKTİF AÇIK BÜFE RESTORAN.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı 12€ Rezervasyon esnasında zorunludur.
 • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.
 • Sağlık hizmetleri.
 • Kişisel Harcamalar.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti.
 • Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler.
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır. (30€)

Tur Programı

1. Gün 25.05.2024 İstanbul Havalimanı –Napoli, İtalya

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 04:30'da buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve TK1453 sefer sayılı uçak ile saat 07:25’de Napoli’ye hareket ediyoruz. Napoli’ye yerel saat ile saat 08:40’te varışımızın ardından Panoramik Napoli Şehir turu yapıyoruz. Campanya Bölgesi’nin ünlü limanı Napoli, eski çağların hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa şehrinden biridir. Yunanlıların kurduğu,Romalıların geliştirip genişlettiği kent, geçen yüzyıllar içinde yabancı işgalciler için en kıymetli hazine olmuştur. Böylesi geçmişin günümüze uzantısı ise; gürültülü, suç oranı yüksek, biraz pasaklı, biraz karmaşık ama görülmeye değer bir metropoldür. Bu gezimizde havaalanına otobüs ile şehir merkezine gidip oradan rehberimiz eşliğinde yürüyerek şehrin merkezindeki önemli yapıları görüp. Rehberin belirlediği zamanda limana doğru yola çıkıp gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından serbest zaman.

Gemimiz limandan saat 17:00’de hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2. Gün 26.05.2024 Livorno (Floransa), Italya

Gemimiz saat 09.00’da Livorno limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısı gemide alınacaktır.Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Panoramik Floransa – Pisa Turu Şehir” turuna katılabilirler. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Rönesansın doğduğu şehir olan Floransa’ya ulaşıyoruz. Turumuza önce Stendhal sendromunun tıp literatürüne girdiği Santa Croce’den başlıyoruz. İtalyan Övünmeler Kilisesi olarak da bilinen ve bir çok önemli rönesans sanatçısının mezarının da bulunduğu bu kilisenin ziyareti sonrası sırasıyla dünyanın en önemli kubbeli yapılarından Duomo kilisesi ve meydanı, Michelangelo tarafından Cennetin Kapıları olarak adlandırılan Vaftizhane ve kapıları, Cumhuriyet meydanı, kentin idari meydanı sayılan ve bir çok önemli tarihi olaya tanıklık eden, aynı zamanda sahip olduğu heykellerle açık hava müzesi görünümündeki Signori meydanı, Uffizi müzesi, Ponte Vecchio köprüsü görülecek yerlerden bazılarıdır. Alışveriş için verilen serbest zaman sonrası dünyaca ünlü Pisa kulesini ziyaret etmek için Pisa şehrine geçiyoruz. Fotoğraf molamızın ardından gemiye dönüş.

Gemimiz limandan 20:00’da hareket ediyor.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. Gün 27.05.2024 Marsilya (Provence), Fransa

Gemimiz saat 10.00’da Marsilya limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısı gemide alınacaktır. Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Panoramik Marsilya Şehir” turuna katılabilirler. Otobüs ile hareketimizin ardından Aix – En Provience bölgesine ulaşacağız. Lavanta tarlaları ile meşhur bölgede birbirinden güzel binalar, çiçekli balkonlar, her biri sanat eseri olan çeşmeleri ve her yeri tarih kokan şehir gezeceğiz. Burada vereceğimiz mola esnasında birbirinden güzel fotoğraflar çekip, alışveriş yapma imkânı bulacaksınız. Molanın ardından Marsilya’ya döneceğiz. İlk durağımız eski liman olacak.Limanı gördükten sonra şehrin en gözde tarihi mekânlarından olan ve yüksek bir tepede yer alan Notre Dame De La Garde Kilisesini ziyaret edeceğiz. İkinci durağımız ise günümüzde Güzel Sanatlar Müzesi olarak hizmet veren Palais Longchamp.Bu yapının bahçe ve çeşmelerini dışarıdan ziyaret ettikten sonra fotoğraf için mola vereceğiz. Turumuzun sonunda gemiye transfer oluyoruz.

Gemimiz limandan 19:00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. Gün 28.05.2024 Barcelona, İspanya

Gemimiz saat 08.00’da Barcelona limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısı gemide alınacaktır. Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Panoramik Barcelona Şehir” turuna katılabilirler. Otobüs ile yapacağımız kısa yolculuktan sonra Barcelona şehir merkezine ulaşacağız. Bu turumuzda La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonunda Montjuic tepesine çıkıp fotoğraf molası vereceğiz ve ardından La Rambla’da alışveriş için mola verdikten sonra turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzun sonunda gemiye transfer oluyoruz.

Gemimiz limandan 18:00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. Gün 29.05.2024 Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu eden misafirlerimiz geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. Dileyen misafirlerimiz gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, casinolarda şanslarını deneyebilir veya onlarca farklı barda düzenlenecek olan müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de ayrıca siz değerli misafirlerimizi bekliyor.

Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. Gün 30.05.2024 La Goulette, Tunus

Gemimiz saat 08.00’da La Goulette limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısı gemide alınacaktır. Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Panoramik Kartaca & Sidi Bou Said” turuna katılabilirler. İlk durağımız olan Kartaca Fenike kolonisi tarafından kurulmuş bir şehirdir. Burada göreceğimiz yerler arasında Erken Hristiyan Müzesi, Kartaca Ulusal Müzesi yer almaktadır.İkinci durağımız olan Sidi Bou Said, Akdeniz'e bakan bir uçurumun tepesinde yer alan bu pitoresk köyün dolambaçlı, Arnavut kaldırımlı sokaklarında keyifli bir yürüyüş yapacağız. Beyaz duvarları, zıt gök mavisi kapıları ve süslü pencere ızgaraları sizlere Yunanistan ve Bodrum’u anımsatacak. Turumuzun sonunda fotoğraf çekmek ve hediyelik eşya almak için serbest zaman verdikten sonra rehberimizin söyleyeceği vakitte gemiye transfer oluyoruz.

Gemimiz limandan 18:00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. Gün 31.05.2024 Palermo, Italya

Gemimiz saat 08.00’da Palermo limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısı gemide alınacaktır.Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Panoramik Palermo Şehir” turuna katılabilirler.Sicilya’nın başkenti olan Palermo’yu gezerken büyüleneceksiniz. The Godfather’ın bazı sahnelerinin geçtiği yerleri de görme imkanı bulacaksınız. Palermo Katedrali, Cappella Palatina Şapeli, Normanlar Sarayı, Fontana Pretoria, Quattro Canti Meydanı ve Porta Nuova (Şehir Kapısı) ve renkli pazarları göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında fotoğraf çekebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için mola veriyoruz ve turumuz sona eriyor. Turumuzun sonunda gemiye transfer oluyoruz.

Gemimiz limandan 18:00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. Gün 01.06.2024 Napoli, İtalya – İstanbul Havaalanı

Gemimiz saat 06.30’da Napoli limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısı gemide alınacaktır. Gemi çıkış işlemlerinden sonra alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Panoramik Antik Pompeii Şehir” turuna katılabilirler. Dünyanın en uzun süredir kazı çalışmaları süren, Vezüv Yanardağının patlaması sonucu volkanik küllere gömülen bir Roma kasabası olan Pompeii Antik kentini dolaşırken çok etkileneceksiniz. Romalıların eşi benzeri görülmemiş eğlence merkezine çevirdikleri bu yerler arkeolojik çalışmalar sonucu günümüze ulaşmış en önemli eserlerden biridir. Yanardağ patladığı anda burada bulunan insanlar o an ne yapıyorlar ise o halde küllerin altından çıktılar. Son yaptıkları ekmek bile fırından küllerin arasında bulundu. Tüm bunları turumuz esnasında göreceğiz.Serbest zamanın ardından rehberin belirlediği saatte Napoli Havalimanına transferimiz gerçekleşecektir. Check-in işlemlerinin ardından Havayollarının tarifeli seferi ile saat 19:35’te İstanbul Havalimanına hareket edeceğiz. Yerel saat ile 22:55’te İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle…

İptal Politikası
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı 12€ Rezervasyon esnasında zorunludur.
 • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.
 • Sağlık hizmetleri.
 • Kişisel Harcamalar.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti.
 • Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler.
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır. (30€)
Vize Bilgilendirme
Umumi Pasaport Vize gerekli  
Yeşil Pasaport Vize gerekli değil                                                         
Hizmet Pasaportu                                    Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Talep Formu

*Kişisel verilerin korunmasına ilişkin müşteri adayı aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Tercihlerime uygun pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak SMS, whatsapp mesajı, e-posta gönderilmesi ve telefon ile iletişim kurulmasına İletişim açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

Sık Sorulan Sorular

Gemide Geçirilen sürede miyiz?

Gemilerde her zevke her ilgi alanına uygun bir çok aktivite ve bunların yanı sıra her eğlence anlayışına uygun bir çok şov, gösteri, dinleti, sergi bulunur. Sıkılmak bir yana tüm aktivitelerden faydalanmak, geminin her yerini yaşamak isteyen misafirlerimiz karadan çok gemide vakit geçirdiği ve yorgun düştüğü dahi olur. Genellikle gemide geçirilen zaman misafirlerimiz tarafından sıkıcı bulunmaz.

Gemiler sallanır mı ?

Son 25 -30 yılda yapılan gemilerde geliştirilen stabilizatör teknolojisi sayesinde gemilerde sallanma artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. 30 yıldan daha eski gemilerde stabilizatör sonradan eklendiği için ve geminin fiziki yapısına uyum sağlaması adına daha küçük tercih edildiği için nispeten sallanmalar biraz daha hissedilebilmektedir. Tüm bu teknolojik gelişmelerin yanı sıra hava durumu ve geminin seyir halinde olduğu denizin durumu büyük önem taşımaktadır. Bazı tarihler ve bazı destinasyonlarda dönemsel olarak sallantılar yaşanabilmektedir.

Geminin alt katlarında motor sesi duyulur mu ?

5*'lı Geminin en alt katında dahi kalıyor olsanız motorun çalışmasına dair bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. En önemli nedeni misafir katlarının altında en az 2 kat personelin konaklaması için ayırılan kabinler, 1 kat personelin yaşam alanı 1 kat soğuk hava depoları ve kilerler 1 kat da depo bulunmaktadır. Motorları tüm bu katların altında çalışmaktadır. 5*'lı gemilerden daha küçük gemilerde ise misafir katları motordan bu denli uzak olmasa da motorun hacmi ve dolayısıyla çıkardığı ses doğru orantılı olarak daha küçük olacağı için ses de o derece düşük olacak ve dolayısıyla duyulmayacaktır. Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Acil durumlarda karadan uzaklaştığımızda ne olur ?

Geminin içinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan bir sağlık ekibi bulunmaktadır. Müdahale edilemeyecek sağlık sorunlar veya başka nedenlerde acilen limana dönmenizin gerekmesi halinde karaya ulaşım helikopter ile mümkün olmaktadır.

Gemiye dışarıdan içecek sokulabilir mi ?

Gemiye belirli alkol oranlarının üzerine çıkmayan alkollü içecekleri belli bir oranda sokmak mümkündür. Bu içecekler servis almak istediğiniz bar ya da restoranlarda muhafaza edilir dilediğinizde size servis edilir hesabınıza yalnızca servis ücreti dahil edilir.

Gemide sigara kullanabilir miyiz ?

Kabinlerde ve ortak kullanım alanlarında sigara kullanımı yasaktır. Açık alandaki cafeler barlar ve restoranlarda sigara içilebilen özel bölümler bulunmaktadır. Ayrıca sigara içilebilen puro ve sigara odası da her gemide bulunmaktadır.

Cruise turlarını çoğunlukla yaşlılar tercih ediyormuş, biz sıkılmaz mıyız?

Cruise turlarında her yolcuya hitap edebilecek bir eğlence, animasyon mevcuttur. Tura ilk başladığınız an dışında gemide olduğunuzu dahi unutacaksınız.

Kendime göre yiyecek bir şey bulabilir miyim ?

Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Gemi limanlarda durduğunda neler yapabilirim ?

Gemilerde düzenlenen Türkçe ya da farklı dilde rehberli kara turlarına katılabilirsiniz. İsterseniz bir rehbere bağlı kalmadan şehri kendiniz özgürce keşfedebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?

Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

Gemi turlarında çocuklar için yaş sınırı var mı?

Gemi turuna çıkacak olan çocuklar minimum 6 ayını doldurmuş olmalıdır. Tur süresi 7 geceden uzun ise 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın