Kurban Bayramında Dlx Nehir Gemisi Leonora İle 4 Ülke Romantik Ren

64 kere incelendi

Tur Bilgisi

Tur Süresi:
7 Gün
Kabinleri
İncele
Limanları
incele
İptal & İade
Politikası

Kurban Bayramında Dlx Nehir Gemisi Leonora İle 4 Ülke Romantik Ren

**

Hollanda - Almanya - Fransa - İsviçre

**

Amsterdam(*Volendam) - Arnhem(*Giethoorn) – Köln(*Bonn) – Koblenz - Romantik Ren Parkuru Rüdesheim - Mannheim(*Heidelberg) – Speyer – Strazburg(*Colmar) - Basel

**

15 Haziran 2024

**

7 Gece 8 Gün

Gün Parkur Varış Hareket
 15.06.2024 İstanbul Sabiha Gökçen-Amsterdam -- --
 16.06.2024 Amsterdam-Arnhem -- --
 17.06.2024 Arnhem -- --
 18.06.2024 Köln -- --
 19.06.2024 Koblenz -- --
 20.06.2024 Mannheim-Speyer -- --
 21.06.2024 Strazbourg -- --
 22.06.2024 Kopenhag – İstanbul Sabiha Gökçen -- --

Uçuş Bilgileri

Havalimanı Uçuş Numarası Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul Sabiha Gökçen-Amsterdam PC1251 08:50 (Hareket) 11:35 (Varış)
Kopenhag – İstanbul Sabiha Gökçen PC1074 15:55 (Hareket) 20:00 (Varış)

Kabinler

Balkonlu Kabin
Orta Kat French Balkonlu Promosyonlu Kabin
Orta Kat French Balkonlu Promosyonlu Kabin
Kişi Başı Fiyat
1599.00 €
Seç
Orta Kat French Balkonlu Kabin
Orta Kat French Balkonlu Kabin
Kişi Başı Fiyat
1699.00 €
Seç
Üst Kat French Balkonlu Kabin
Üst Kat French Balkonlu Kabin
Kişi Başı Fiyat
1799.00 €
Seç
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) - Amsterdam (AMS) / Basel  (BSL) - İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergileri
 • 2008 Yapımı, 2017 de tamamen yenilenmiş Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilinde servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Amsterdam yürüyüş turu
 • Basel panoramik şehir turu
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoş geldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü 
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri(minimum 20 kişi)
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 10 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 70 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası ve Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Tur Programı

1. Gün 15.06.2024 İstanbul Sabiha Gökçen-Amsterdam

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşma, check-in ve pasaport işlemleri sonrası Pegasus Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Amsterdam’a hareket etmektedir. Amsterdam'a varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Amsterdam da panoramik şehir turundan sonra serbest zamanımız olacaktır. Arzu eden misafirler ile  Ekstra  Kanal Turu yapılacaktır. Turdan sonra  gemimize transfer ve check –in işlemleri gerçekleştirilmektedir. Gemimiz bu gece Amsterdam limanında demirli kalacaktır.

2. Gün 16.06.2024 Amsterdam-Arnhem

Sabah erken kahvaltıdan sonra Ekstra Zaanse Schanse Değirmenler &  Volendam  turumuz için gemiden özel aracımızla hareket edilecektir. Amsterdam limanından başlayacağımız mutlaka görmenizi önerdiğimiz gerçek Hollanda olarak bilinen Amsterdam’ın kuzeyine gidiyoruz. İlk olarak Hollanda’yı tanıtan tüm kartpostallarda gördüğünüz değirmenleri ile ünlü Zaanse bölgesi ziyaret ediyoruz. 17. ve 18. Yüzyıllardan kalan değirmenler günümüzde de işlevini sürdürmekte buradaki zamanımızda değirmenlerin içini gezebileceğiniz (Ücretli) gibi çok güzel fotoğraflarda çekebilirsiniz. Zaanse sonrası Volendam kasabasına gidiş yolu üzerinde Yerel bir peynir çiftliğinde, Hollanda'nın meşgur Gauda peynirlerinden tatma ve satın alma imkanı bulacaksınız. Volendam kuşkusuz Hollandaya gelen turistlerin en çok ziyaret ettikleri kasaba olup, çok ucuz hediyelik eşyalar alabileceğiniz gibi Hollandanın ünlü Harring balığını veya Fish&Chips ‘sini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.Gemimiz akşam saat 22:00’da limandan ayrılacaktır.

3. Gün 17.06.2024 Arnhem

Gemimiz sabah 06:30’da Arnhem limanına yanaşmaktadır. Ekstra Arnhem  şehir ve Giethoorn turumuzun ardından serbest zaman. Giethoorn turumuzda Yüzüklerin efendisi filmine ilham olmuş Hobbitlerin köylerini andıran evler, kanallar, minik köprüler, çiftlik evleri ile Kuzeyin Venedik’i ismi verilmiş masal kasabasında muhteşem manzaralar eşliğinde çok güzel bir gün geçireceksiniz. Gemimiz öğleden sonra 15:30’da Arnhem’dan hareket etmektedir.

4. Gün 18.06.2024 Köln

Gemimiz öğlen 09:00’da Köln limanına yanaşmaktadır. Ekstra Köln ve Bonn şehir turumuzun ardından serbest zaman. Köln Rhein limanında gemimizden ayrılarak özel otobüsümüz ile  Ren nehrinin ikiye böldüğü ve her iki yakasının 8 köprü ile birbirine bağlandığı, Orta çağ kenti olan Köln’de yapacağımız şehir turunda; ünlü Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar ve kiliseler, Kolonya alabileceğiniz dükkanlar görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Almanya ya başkentlikte yapmış Bonn şehrine gidiyoruz. Bonn çok sayıda önemli müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca 40 yıl boyunca Federal Almanya ‘nın başkenti konumunda bulunan şehrin bu niteliği, meydan ve caddelerinde sergilenen sanatın çok sayıda örneği ile de kendisini ortaya koymaktadır. Şehir merkezi ve kamu binalarının yoğunlaştığı semtte, pek çok tanınmış uluslararası Alman sanatçının eserlerine rastlamak mümkündür. Gelmiş geçmiş en ünlü ve en etkileyici bestecilerden biri kabul edilen Alman piyanist ve besteci Ludwig van Beethoven, Bonn ‘da dünyaya gelmiştir.Gemimiz akşam 21:30’da Köln’den hareket etmektedir.

5. Gün 19.06.2024 Koblenz

Sabah 07:30’da Koblenz limanına yanaşacağız. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Koblenz yürüyüş turuna katılabilirler. Gemimiz saat 13:30’da Koblenz limanından ayrılacaktır. 14:00 itibariyle Ren Nehrinin en güzel kısmı olan Romantik Ren Geçişini yapılmaktadır. Bu seyir esnasında 20’den fazla orta çağ döneminden kalmış kale ve muhteşem manzaralar görülebilmektedir. Gemimizin akşam 20:30’da Rüdesheim’a varışının ardından gecelemeyi limanda yapacaktır.

6. Gün 20.06.2024 Mannheim-Speyer

Gemimiz öğlen 13:00’da Mannheim limanına yanaşmaktadır. Bu limanda Ekstra Mannheim Turu & Heidelberg Şehir & Kale Turu yapılmaktadır. Şehir merkezinin karelere ayrılarak imar edilmesinden dolayı Quadratestadt (Kareler Şehri) olarak bilinen Mannheim’da kısa panoramik turu sonrası 20 km uzaklıktaki, Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu Heidelberg şehrine gidiyoruz. Heidelberg şehir turunda; Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır.  Tura katılmayan yolcularımızın geminin Speyer seyrinden dolayı gemiden inmemeleri gerekmektedir. Saat 17:30’ da gemimiz Speyer limanına yanaşacak olup. 23:30’ da Strazburg’a geçmek için limandan ayrılacaktır. 

7. Gün 21.06.2024 Strazbourg

Öğlen 12:30’da Strazburg limanına varış sonrası arzu eden misafirler  Ekstra Strazbourg Şehir  & Colmar Turuna  katılabilirler. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlementosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber  meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra özel otobüsümüz ile Strazburg'a 60 km uzaklıktaki Alsas bölgesinin incisi olarak kabul edilen Colmar’a hareket edip gizli cennet Colmar’a varışımızın ardından yürüyüş turumuza başlayacağız. Özgürlük heykelinin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, Küçük Venedik bölgesi ve Alman, Fransız mimarisi evleri gördükten sonra şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Gemimiz gece Strazburg limanında demirleyecektir. 

8. Gün 22.06.2024 Kopenhag – İstanbul Sabiha Gökçen

Sabah 08:00’da Strazbourg limanında kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerini yapılmaktadır. Tüm misafirlerimiz ile Basel e hareket. Panoramik şehir turu ve serbest zaman sonrası Basel Havalimanına transfer.  Check-in ve pasaport kontrolü sonrası Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket edilmektedir. Varışımızın ardından turumuz sona ermektedir.

İptal Politikası
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 10 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 70 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası ve Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Talep Formu

*Kişisel verilerin korunmasına ilişkin müşteri adayı aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Tercihlerime uygun pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak SMS, whatsapp mesajı, e-posta gönderilmesi ve telefon ile iletişim kurulmasına İletişim açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

Sık Sorulan Sorular

Gemide Geçirilen sürede miyiz?

Gemilerde her zevke her ilgi alanına uygun bir çok aktivite ve bunların yanı sıra her eğlence anlayışına uygun bir çok şov, gösteri, dinleti, sergi bulunur. Sıkılmak bir yana tüm aktivitelerden faydalanmak, geminin her yerini yaşamak isteyen misafirlerimiz karadan çok gemide vakit geçirdiği ve yorgun düştüğü dahi olur. Genellikle gemide geçirilen zaman misafirlerimiz tarafından sıkıcı bulunmaz.

Gemiler sallanır mı ?

Son 25 -30 yılda yapılan gemilerde geliştirilen stabilizatör teknolojisi sayesinde gemilerde sallanma artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. 30 yıldan daha eski gemilerde stabilizatör sonradan eklendiği için ve geminin fiziki yapısına uyum sağlaması adına daha küçük tercih edildiği için nispeten sallanmalar biraz daha hissedilebilmektedir. Tüm bu teknolojik gelişmelerin yanı sıra hava durumu ve geminin seyir halinde olduğu denizin durumu büyük önem taşımaktadır. Bazı tarihler ve bazı destinasyonlarda dönemsel olarak sallantılar yaşanabilmektedir.

Geminin alt katlarında motor sesi duyulur mu ?

5*'lı Geminin en alt katında dahi kalıyor olsanız motorun çalışmasına dair bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. En önemli nedeni misafir katlarının altında en az 2 kat personelin konaklaması için ayırılan kabinler, 1 kat personelin yaşam alanı 1 kat soğuk hava depoları ve kilerler 1 kat da depo bulunmaktadır. Motorları tüm bu katların altında çalışmaktadır. 5*'lı gemilerden daha küçük gemilerde ise misafir katları motordan bu denli uzak olmasa da motorun hacmi ve dolayısıyla çıkardığı ses doğru orantılı olarak daha küçük olacağı için ses de o derece düşük olacak ve dolayısıyla duyulmayacaktır. Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Acil durumlarda karadan uzaklaştığımızda ne olur ?

Geminin içinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan bir sağlık ekibi bulunmaktadır. Müdahale edilemeyecek sağlık sorunlar veya başka nedenlerde acilen limana dönmenizin gerekmesi halinde karaya ulaşım helikopter ile mümkün olmaktadır.

Gemiye dışarıdan içecek sokulabilir mi ?

Gemiye belirli alkol oranlarının üzerine çıkmayan alkollü içecekleri belli bir oranda sokmak mümkündür. Bu içecekler servis almak istediğiniz bar ya da restoranlarda muhafaza edilir dilediğinizde size servis edilir hesabınıza yalnızca servis ücreti dahil edilir.

Gemide sigara kullanabilir miyiz ?

Kabinlerde ve ortak kullanım alanlarında sigara kullanımı yasaktır. Açık alandaki cafeler barlar ve restoranlarda sigara içilebilen özel bölümler bulunmaktadır. Ayrıca sigara içilebilen puro ve sigara odası da her gemide bulunmaktadır.

Cruise turlarını çoğunlukla yaşlılar tercih ediyormuş, biz sıkılmaz mıyız?

Cruise turlarında her yolcuya hitap edebilecek bir eğlence, animasyon mevcuttur. Tura ilk başladığınız an dışında gemide olduğunuzu dahi unutacaksınız.

Kendime göre yiyecek bir şey bulabilir miyim ?

Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Gemi limanlarda durduğunda neler yapabilirim ?

Gemilerde düzenlenen Türkçe ya da farklı dilde rehberli kara turlarına katılabilirsiniz. İsterseniz bir rehbere bağlı kalmadan şehri kendiniz özgürce keşfedebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?

Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

Gemi turlarında çocuklar için yaş sınırı var mı?

Gemi turuna çıkacak olan çocuklar minimum 6 ayını doldurmuş olmalıdır. Tur süresi 7 geceden uzun ise 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın