Costa Toscana ile İbiza’lı Masalsı Akdeniz- 25 Mayıs

Tur Bilgisi

Tur Süresi:
7 Gün
Kabinleri
İncele
Limanları
incele
İptal & İade
Politikası

Costa Toscana ile İbiza’lı Masalsı Akdeniz

**

Milano,İtalya - Marsilya,Fransa - Barcelona, İspanya - Ibiza , İspanya - Palermo (Sicilya), İtalya - Civitavecchia, İtalya Savona, İtalya - Milano,İtalya

**

25 Mayıs – 01 Haziran 2024

**

7 Gece 8 Gün

**Milano Şehir Turu Dahildir**

Kabin Başı 100€ İndirim!  (Sınırlı Kontenjan )

Gün Parkur Varış Hareket
 25.05.2024 İstanbul Havaalanı (IST) – Milano (MXP)– Savona Limanı 18:00
 26.05.2024 Marsilya,Fransa 08:30 18:30
 27.05.2024 Barcelona, İspanya 08:00 18:00
 28.05.2024 Ibiza , İspanya 08:00 18:00
 29.05.2024 Denizde Seyir - -
 30.05.2024 Palermo (Sicilya), İtalya 08:00 16:00
 31.05.2024 Civitavecchia, İtalya 08:30 19:00
 01.06.2024 Savona Limanı – Milano (MXP) – İstanbul Havaalanı (IST) 08:30

Uçuş Bilgileri

Havalimanı Uçuş Numarası Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul Havaalanı (IST) – Milano (MXP) TK1873 07:50 09:50
Milano (MXP) – İstanbul Havaalanı (IST) TK1876 19:45 23:40

Kabinler

İç Kabin
İç Kabin
İç Kabin
Kişi Başı Fiyat
1390.00 €
1340.00 €
Seç
3. ve 4. Kişi Yetişkin İç Kabin
Kişi Başı Fiyat
1150.00 €
Seç
3. ve 4. Kişi 17 Yaş Altı Çocuk İç Kabin
Kişi Başı Fiyat
Sorunuz
Dış Kabin
Dış Kabin
Dış Kabin
Kişi Başı Fiyat
1520.00 €
1470.00 €
Seç
Balkonlu Kabin
Balkonlu Klasik Kabin
Balkonlu Klasik Kabin
Kişi Başı Fiyat
1650.00 €
1600.00 €
Seç
3. ve 4. Kişi Yetişkin Balkonlu Klasik Kabin
Kişi Başı Fiyat
1250.00 €
Seç
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile İstanbul Havalimanı (IST) – Milano (MXP)-İstanbul Havalimanı (IST) arası ekonomi sınıfı uçuşlar.
 • Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.
 • Havalimanı ve liman vergileri. (450 €)
 • Panoramik Milano şehir turu (45 €)
 • Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.
 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 • Açık büfe ve geminin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler.
 • Gemideki eğlence ve şovlar. GEMİDE 20 SAAT AKTİF AÇIK BÜFE RESTORAN.
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı 11 € gemide ödenir. Zorunludur.
 • Sağlık hizmetleri.
 • Kara turları.
 • Kişisel Harcamalar.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti (Schengen vizesi) Sorunuz
 • Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler.
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat Sağlık Sigortası surprim farkı 30€ (70 yaş ve üzeri surprim uygulanır.)

Tur Programı

1. Gün 25.05.2024 İstanbul Havaalanı (IST) – Milano (MXP)– Savona Limanı

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 04:50’de buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyor ve saat 07:50’da Milano’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 09:50’te Milano’ya varıyoruz.Varışımızın ardından Savona Limanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşme ve gemide serbest zaman.
Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2. Gün 26.05.2024 Marsilya,Fransa

Gemimiz saat 08:30’da Marsilya Limanı’na yanaşacaktır.Sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Aix En Provance Turu”na ve ‘’Marsilya Panoramik Şehir Turu”na katılabilirler.Önemli bir denizcilik şehri olan Marsilya’da turumuza ilk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan “Notre Dame de la Garde Katedrali”ni ziyaret ederek başlayacağız.Bu ziyaret ardından Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel de Ville ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları.Daha sonra Marsilya’ya 40 dakika mesafede bulunan Aix en Provence’a gideceğiz. Romanesk ön cephesi ve üstü kapalı kemerli yolu ile XII. Yüzyıldan kalma meşhur St. Saviour’s Katedrali ile başlayacak.Daha sonra şehrin eski bölgesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında burada bulunan antik hanları ve 17. Yy’da Kardinal Mazarino’nun kardeşi tarafından tasarlanmış olan Mazarino semtini göreceksiniz.

Gemimizin hareketi saat 18:30. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. Gün 27.05.2024 Barcelona, İspanya

Gemimiz saat 08.00’de Barselona Limanı’na yanaşacaktır.Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.Arzu eden misafirimiz ekstra “Panoramik Barcelona Şehir Turu” na katılabilirler.Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz.Tur sonrası serbest zamanın ardından gemimize geri dönüyoruz. 

Gemimiz saat 18:00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. Gün 28.05.2024 Ibiza , İspanya

Gemimiz saat 11.30 da İbiza ’ya yanaşacaktır.

Tüm Gün serbest zaman.

Gemimiz saat 23:00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5. Gün 29.05.2024 Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak.Arzu eden misafirlerimiz geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. Dileyen misafirlerimiz gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, casinolarda şanslarını deneyebilir veya onlarca farklı barda düzenlenecek olan müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler.Tüm gün değişik yemek alternatifleri de ayrıca siz değerli misafirlerimizi bekliyor.

Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. Gün 30.05.2024 Palermo (Sicilya), İtalya

Gemimiz sabah saat 08.00’de Palermo limanına yanaşacak.Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği “Panoramik Palermo Turu” na katılabilirler.Sicilya’nın başkenti Palermo’ya varışın ardından şehri tanıtan bir tur yapacağız.Daha sonra Monreale Manastırı’nı ziyaret ediyoruz.Eski ve yeni ahitten sahnelerin betimlendiği toplam 6340 m2’lik mozaik bezemeyi görüyoruz. Daha sonra gemiye dönüş.

Geminin hareket saati 16.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. Gün 31.05.2024 Civitavecchia, İtalya

Gemimiz sabah saat 08:30’da Civitavecchia limanına yanaşacak.Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Panoramik Roma Şehir Turu” na katılabilirler.Tam gün sürecek olan bu turumuzda Civitavecchia Limanı’nda bizi bekleyecek olan otobüsümüzle 1 saat 15 dakikalık bir yolculuktan sonra varacağımız Roma’da otobüsümüzle panoramik bir tur yapıyoruz, görülecek yerler arasında; Castel Sant’Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo, Forum alanları bulunmakta.

Daha sonra Roma’nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfediyoruz.Görülecek yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri’nde turumuzu bitirip alışveriş molası veriyoruz. Akşam otobüsümüzle buluşup gemimize dönüyoruz.

NOT: Katılmak isteyenler, meydanlara otobüs giremeyeceği için meydanlar arasında yürüyüşler yapılacağını göz önünde bulundurmalıdırlar.San Pietro Bazilikası’na girmek için en az 2 saat kuyruk bekleneceğinden programda yer almamaktadır. Arzu edenler serbest zamanlarında gidebilirler.Kadınların omuzlarının ve dizkapağı altına kadar bacaklarının, bayların ise omuzlarının ve ayak bileklerine kadar bacaklarının kapalı olması şarttır.

Geminin hareket saati 19:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. Gün 01.06.2024 Savona Limanı – Milano (MXP) – İstanbul Havaalanı (IST)

Gemimiz saat 08.30’da Savona Limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısı gemide alınacaktır. Gemiden ayrıldıktan sonra bizi bekleyen otobüsümüz ile “Panoramik Milano Şehir Turu” yapacağız. Milano panoramik şehir turunda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır sonrasında alışveriş için serbest zamanın ardından rehberin belirlediği saatte Milano Havalimanına transferimiz gerçekleşecektir. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1876 sefer sayılı uçağı ile saat 19:45’te İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23:40 da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

İptal Politikası
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı 11 € gemide ödenir. Zorunludur.
 • Sağlık hizmetleri.
 • Kara turları.
 • Kişisel Harcamalar.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti (Schengen vizesi) Sorunuz
 • Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler.
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat Sağlık Sigortası surprim farkı 30€ (70 yaş ve üzeri surprim uygulanır.)
Vize Bilgilendirme
Umumi Pasaport Vize gerekli  
Yeşil Pasaport Vize gerekli değil                                                         
Hizmet Pasaportu                                    Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sigorta Bilgileri

Vize başvurusunun reddine bağlı seyahat iptali tazminat taleplerinde başvurunun sigorta ettiren tur operatörünün ek hizmet olarak sağladığı yetkili vize ofisi aracılığıyla yapılması gerekmektedir. Vize hizmetinin tur operatöründen satın alınmamış ve başvurunun münferiden yapılmış olması halinde teminat geçersiz olacaktır.

Seyahat İptal Teminatı sigorta sertifikasının rezervasyon tarihi itibariyle yedi gün içinde düzenlenmesi halinde geçerli olup aksi takdirde teminat geçerli değildir.

Talep Formu

*Kişisel verilerin korunmasına ilişkin müşteri adayı aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Tercihlerime uygun pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak SMS, whatsapp mesajı, e-posta gönderilmesi ve telefon ile iletişim kurulmasına İletişim açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

Sık Sorulan Sorular

Gemide Geçirilen sürede miyiz?

Gemilerde her zevke her ilgi alanına uygun bir çok aktivite ve bunların yanı sıra her eğlence anlayışına uygun bir çok şov, gösteri, dinleti, sergi bulunur. Sıkılmak bir yana tüm aktivitelerden faydalanmak, geminin her yerini yaşamak isteyen misafirlerimiz karadan çok gemide vakit geçirdiği ve yorgun düştüğü dahi olur. Genellikle gemide geçirilen zaman misafirlerimiz tarafından sıkıcı bulunmaz.

Gemiler sallanır mı ?

Son 25 -30 yılda yapılan gemilerde geliştirilen stabilizatör teknolojisi sayesinde gemilerde sallanma artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. 30 yıldan daha eski gemilerde stabilizatör sonradan eklendiği için ve geminin fiziki yapısına uyum sağlaması adına daha küçük tercih edildiği için nispeten sallanmalar biraz daha hissedilebilmektedir. Tüm bu teknolojik gelişmelerin yanı sıra hava durumu ve geminin seyir halinde olduğu denizin durumu büyük önem taşımaktadır. Bazı tarihler ve bazı destinasyonlarda dönemsel olarak sallantılar yaşanabilmektedir.

Geminin alt katlarında motor sesi duyulur mu ?

5*'lı Geminin en alt katında dahi kalıyor olsanız motorun çalışmasına dair bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. En önemli nedeni misafir katlarının altında en az 2 kat personelin konaklaması için ayırılan kabinler, 1 kat personelin yaşam alanı 1 kat soğuk hava depoları ve kilerler 1 kat da depo bulunmaktadır. Motorları tüm bu katların altında çalışmaktadır. 5*'lı gemilerden daha küçük gemilerde ise misafir katları motordan bu denli uzak olmasa da motorun hacmi ve dolayısıyla çıkardığı ses doğru orantılı olarak daha küçük olacağı için ses de o derece düşük olacak ve dolayısıyla duyulmayacaktır. Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Acil durumlarda karadan uzaklaştığımızda ne olur ?

Geminin içinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan bir sağlık ekibi bulunmaktadır. Müdahale edilemeyecek sağlık sorunlar veya başka nedenlerde acilen limana dönmenizin gerekmesi halinde karaya ulaşım helikopter ile mümkün olmaktadır.

Gemiye dışarıdan içecek sokulabilir mi ?

Gemiye belirli alkol oranlarının üzerine çıkmayan alkollü içecekleri belli bir oranda sokmak mümkündür. Bu içecekler servis almak istediğiniz bar ya da restoranlarda muhafaza edilir dilediğinizde size servis edilir hesabınıza yalnızca servis ücreti dahil edilir.

Gemide sigara kullanabilir miyiz ?

Kabinlerde ve ortak kullanım alanlarında sigara kullanımı yasaktır. Açık alandaki cafeler barlar ve restoranlarda sigara içilebilen özel bölümler bulunmaktadır. Ayrıca sigara içilebilen puro ve sigara odası da her gemide bulunmaktadır.

Cruise turlarını çoğunlukla yaşlılar tercih ediyormuş, biz sıkılmaz mıyız?

Cruise turlarında her yolcuya hitap edebilecek bir eğlence, animasyon mevcuttur. Tura ilk başladığınız an dışında gemide olduğunuzu dahi unutacaksınız.

Kendime göre yiyecek bir şey bulabilir miyim ?

Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Gemi limanlarda durduğunda neler yapabilirim ?

Gemilerde düzenlenen Türkçe ya da farklı dilde rehberli kara turlarına katılabilirsiniz. İsterseniz bir rehbere bağlı kalmadan şehri kendiniz özgürce keşfedebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?

Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

Gemi turlarında çocuklar için yaş sınırı var mı?

Gemi turuna çıkacak olan çocuklar minimum 6 ayını doldurmuş olmalıdır. Tur süresi 7 geceden uzun ise 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın