Alexandra Gemisi İle Muhteşem Volga Nehri &Beyaz Geceler - 19 Temmuz

Tur Bilgisi

Tur Süresi:
7 Gün
Kabinleri
İncele
Limanları
incele

Alexandra Gemisi İle Muhteşem Volga Nehri &Beyaz Geceler - 19 Temmuz

**

St.Petersburg Başlangıç – Moskova Bitiş

**

19 Temmuz 2024

**

7 Gece 8 Gün - Türk Hava Yolları ile Türkçe Rehberli

Nehir Gezisi Esnasındaki Tüm Turlar Dahil

Kolay Vize (E-Vize)

Gün Parkur Varış Hareket
 19.07.2024 İstanbul Havaalanı (IST) – St.Petersburg Geceleme otelimizde
 20.07.2024 St.Petersburg - 17:00
 21.07.2024 Mandrojı 16:30 19:00
 22.07.2024 Kiji 08:00 17:00
 23.07.2024 Gorıtsı 15:00 19:00
 24.07.2024 Mıshkın 15:00 19:00
 25.07.2024 Moskova (Gemiden İniş – Otel Konaklaması) 08:00 20:00
 26.07.2024 Moskova - İstanbul Havalimanı 08:00

Uçuş Bilgileri

Havalimanı Uçuş Numarası Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul Havaalanı (IST) – St.Petersburg TK401 08:10 (Hareket) 11:50 (Varış)
Moskova - İstanbul Havalimanı TK416 19:35 (Hareket) 23:30 (Varış)

Kabinler

Premium Kabin
Orta Güverte Premium Kabin
Orta Güverte Premium Kabin
Kişi Başı Fiyat
1849.00 €
Seç
Üst Güverte Premium Kabin
Üst Güverte Premium Kabin
Kişi Başı Fiyat
1949.00 €
Seç
Comfort Kabin
Ana Güverte Comfort Kabin
Ana Güverte Comfort Kabin
Kişi Başı Fiyat
1799.00 €
Seç
3.ve 4. Yetişkin
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
Sorunuz
3.ve 4. Kişi (2-17 Yaş Arası)
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
Sorunuz
3.ve 4. Kişi Bebek (0-2 Yaş Arası)
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
580.00 €
Seç
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile İstanbul Havalimanı – St.Petersburg -Moskova/– İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Alexandra gemisinde 5 gece 6 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • 1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
 • 1 gece St. Petersburg’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
 • Moskova Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
 • St Petersburg Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
 • Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Gemide valiz taşıma hizmeti
 • Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
 • Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
 • Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 50 Euro) Gemide nakit ödenmektedir.
 • Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
 • Programda belirtilmeyen ve Ekstra Tur olarak belirtilen tüm kara turları
 • Seyahat Sağlık ve İptal sigortası
 • Vize Ücreti Yeşil pasaport vizesiz (Rusya vizesi için KVKK gereği tüm Bordo pasaportlu misafirler vizelerini https://evisa.kdmid.ru/ sayfasından elektronik olarak alabilirler. Başvuruyu en geç tur başlangıç tarihinden 10 iş günü öncesi yapması gerekmektedir. Vize ücreti kur oranları nedeniyle değişmekle birlikte ortalama kişi başı 60 USD dir. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(70 EUR)

Tur Programı

1. Gün 19.07.2024 İstanbul Havaalanı (IST) – St.Petersburg

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.10 ’da St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 11.50’de St.Petersburg’a varış sonrası düzenleyeceğimiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi Puşkin Sanatlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve oda dağılımı sonrası dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün 20.07.2024 St.Petersburg

Otelde kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası yapacağımız turlar için hareket ediyoruz. İlk olarak dünyanın en önemli sanat Müzelerinden biri olan (EXTRA) Hermitage Müzesi Turu. Müze gezisi sonrası özel tekne ile (EXTRA) St. Petersburg Kanal Turu.  Gezilerimizim ardından gemimize transfer, check-in işlemleri ve kabinlerin dağılımı. Kısa bir dinlenme sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Gemimiz saat 19.00’da limandan hareket edecek..  Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

3. Gün 21.07.2024 Mandrojı

Saat 11:30’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Kiji’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

4. Gün 22.07.2024 Kiji

Gemide kahvaltı sonrası Kiji’ye varış. Avrupa’nın en büyük ikinci gölü olan Onega’da ve 60. Paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kiji’de yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; İlk olarak 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ada’da eski dönem Rus Ahşap Mimarisi’nin en güzel örnekleri olan eski Rus köy evlerini görecek ve köylülerin günlük yaşantılarına dair bilgiler alacağız. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve Goritsi’ye hareket. Öğle yemeğinden sonra Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilir, gemideki çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5. Gün 23.07.2024 Gorıtsı

Gemide Kahvaltı sonrası gemide çeşitli etkinliklere katılabilir, güverteden güzel manzaraları izleyebilirsiniz. Saat 13:00’da Goritsi’ye varış. Rusya'nın pitoresk ve sakin bir köyü olarak bilinen Goritsy, nehir kıyısında küçük bir limana sahip. Bu küçük ve şirin köyün sadeliğine dalarak orta çağ atmosferini keşfedeceksiniz. Bu bölge aynı zamanda Rusya’da erken dönem hıristiyanlığın önemli merkezlerindendir ve bu nedenle burası bir çok manastırın, keşişlerin ruhani yaşamını yansıtmaktadır.  Nehir kıyısında konumlanmış  bu güzel köyde önce yürüyerek burada bulunan kadınlar manastırını geziyoruz. Daha sonra köyü keşfetmek ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Belirtilen saatte gemimize dönüş ve Mişkin’e  hareket.

6. Gün 24.07.2024 Mıshkın

Kahvaltı sonrası Mışkin’’e varış. Volga kıyısında bulunan Mışkin, Rus Taşrası’nın tipik özelliklerini yansıtan atmosfere sahip oldukça şirin bir şehirdir. Burada yapacağımız yürüyüş turunda  Rus kültürüne ve günlük yaşama dair önemli izlenimler elde etme şansına sahip olacağız. Altmışıncı Yıl Zafer Anıtı, Üst Bulvar, Üspenski Katedrali göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğle saatlerinde Moskova’ya hareket. Öğle yemeği sonrası gemideki etkinliklere katılabilir, Volga Nehri’nin güzel manzaralarını güverteden izleyebilirsiniz. Bu akşam Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

7. Gün 25.07.2024 Moskova (Gemiden İniş – Otel Konaklaması)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Saat 13:00’da Moskova’ya varışta gemiden çıkış işlemleri sonrası otobüsümüz ile düzenleyeceğimiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu devamında(EXTRA)  Kremlin + 1 Katedral turumuz var. Şehirde alacağımız erken akşam yemeği sonrası(EXTRA)  Rus geleneksel dansları ve Rus Balesi’nin harmanı olan güzel bir gösteri bizi bekliyor. Müzik ve dansa doyacağımız gösteri sonrası otelimize transfer ve geceleme.

8. Gün 26.07.2024 Moskova - İstanbul Havalimanı

Otelde kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrası ve uçak saatine kadar yapacağımız program için valizlerimizle yola çıkıyoruz. İlk olarak (EXTRA) Rus tarihinde önemli şahsiyetlerin, sanatçıların, bilim ve devlet adamlarının gömüldüğü Novodeviçi mezarlığında bulunan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Güzel bir gölün kıyısında bulunan Novodeviçi’de Anton Çehov, Nikolay Gogol gibi Rus edebiyatının önemli isimlerinin ve SSCB’nin sıra dışı liderlerinden Mihail Gorbaçov ve Nikita Kruşçev’in mezarlarını da göreceğiz.  Daha sonra Moskova’nın ünlü metrosunun en güzel istasyonlarından oluşan(EXTRA)  Moskova Metro turumuzu gerçekleştiriyoruz. Devamında Trafiğe kapalı Arbat Caddesi’nde serbest saatler ve belirtilen saatte havaalanına hareket. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.35’te İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23:30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Talep Formu

*Kişisel verilerin korunmasına ilişkin müşteri adayı aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Tercihlerime uygun pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak SMS, whatsapp mesajı, e-posta gönderilmesi ve telefon ile iletişim kurulmasına İletişim açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

Sık Sorulan Sorular

Gemide Geçirilen sürede miyiz?

Gemilerde her zevke her ilgi alanına uygun bir çok aktivite ve bunların yanı sıra her eğlence anlayışına uygun bir çok şov, gösteri, dinleti, sergi bulunur. Sıkılmak bir yana tüm aktivitelerden faydalanmak, geminin her yerini yaşamak isteyen misafirlerimiz karadan çok gemide vakit geçirdiği ve yorgun düştüğü dahi olur. Genellikle gemide geçirilen zaman misafirlerimiz tarafından sıkıcı bulunmaz.

Gemiler sallanır mı ?

Son 25 -30 yılda yapılan gemilerde geliştirilen stabilizatör teknolojisi sayesinde gemilerde sallanma artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. 30 yıldan daha eski gemilerde stabilizatör sonradan eklendiği için ve geminin fiziki yapısına uyum sağlaması adına daha küçük tercih edildiği için nispeten sallanmalar biraz daha hissedilebilmektedir. Tüm bu teknolojik gelişmelerin yanı sıra hava durumu ve geminin seyir halinde olduğu denizin durumu büyük önem taşımaktadır. Bazı tarihler ve bazı destinasyonlarda dönemsel olarak sallantılar yaşanabilmektedir.

Geminin alt katlarında motor sesi duyulur mu ?

5*'lı Geminin en alt katında dahi kalıyor olsanız motorun çalışmasına dair bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. En önemli nedeni misafir katlarının altında en az 2 kat personelin konaklaması için ayırılan kabinler, 1 kat personelin yaşam alanı 1 kat soğuk hava depoları ve kilerler 1 kat da depo bulunmaktadır. Motorları tüm bu katların altında çalışmaktadır. 5*'lı gemilerden daha küçük gemilerde ise misafir katları motordan bu denli uzak olmasa da motorun hacmi ve dolayısıyla çıkardığı ses doğru orantılı olarak daha küçük olacağı için ses de o derece düşük olacak ve dolayısıyla duyulmayacaktır. Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Acil durumlarda karadan uzaklaştığımızda ne olur ?

Geminin içinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan bir sağlık ekibi bulunmaktadır. Müdahale edilemeyecek sağlık sorunlar veya başka nedenlerde acilen limana dönmenizin gerekmesi halinde karaya ulaşım helikopter ile mümkün olmaktadır.

Gemiye dışarıdan içecek sokulabilir mi ?

Gemiye belirli alkol oranlarının üzerine çıkmayan alkollü içecekleri belli bir oranda sokmak mümkündür. Bu içecekler servis almak istediğiniz bar ya da restoranlarda muhafaza edilir dilediğinizde size servis edilir hesabınıza yalnızca servis ücreti dahil edilir.

Gemide sigara kullanabilir miyiz ?

Kabinlerde ve ortak kullanım alanlarında sigara kullanımı yasaktır. Açık alandaki cafeler barlar ve restoranlarda sigara içilebilen özel bölümler bulunmaktadır. Ayrıca sigara içilebilen puro ve sigara odası da her gemide bulunmaktadır.

Cruise turlarını çoğunlukla yaşlılar tercih ediyormuş, biz sıkılmaz mıyız?

Cruise turlarında her yolcuya hitap edebilecek bir eğlence, animasyon mevcuttur. Tura ilk başladığınız an dışında gemide olduğunuzu dahi unutacaksınız.

Kendime göre yiyecek bir şey bulabilir miyim ?

Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Gemi limanlarda durduğunda neler yapabilirim ?

Gemilerde düzenlenen Türkçe ya da farklı dilde rehberli kara turlarına katılabilirsiniz. İsterseniz bir rehbere bağlı kalmadan şehri kendiniz özgürce keşfedebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?

Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

Gemi turlarında çocuklar için yaş sınırı var mı?

Gemi turuna çıkacak olan çocuklar minimum 6 ayını doldurmuş olmalıdır. Tur süresi 7 geceden uzun ise 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın