5*MS Stravinsky İle Aşağı Volga Nehri & Rusya -Tataristan

Tur Bilgisi

Tur Süresi:
7 Gün
Kabinleri
İncele
Limanları
incele

5*MS Stravinsky İle Aşağı Volga Nehri&Rusya -Tataristan

**

Moskova Başlangıç – Kazan Bitiş

**

10 Haziran 2024

**

7 Gece 8 Gün - Türk Hava Yolları ile Türkçe Rehberli

Nehir Gezisi Esnasındaki Tüm Turlar Dahil

Kolay Vize (E-Vize)

TÜRKİYE’DE İLK KURBAN BAYRAMI ÖZEL PROGRAM!!!

Gün Parkur Varış Hareket
 15.06.2024 İstanbul Havaalanı (IST) – Moskova Geceleme otelimizde
 16.06.2024 Moskova - 17:00
 17.06.2024 Ugliç 16:30 19:00
 18.06.2024 Yaroslavl 08:00 17:00
 19.06.2024 Nıjnıy Novgorod 15:00 19:00
 20.06.2024 Svıyajsk 15:00 19:00
 21.06.2024 Bolgar – Tetuşi 08:00 20:00
 22.06.2024 Kazan – İstanbul Havalimanı 08:00

Uçuş Bilgileri

Havalimanı Uçuş Numarası Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul Havaalanı (IST) – Moskova TK413 07:50 (Hareket) 10:40 (Varış)

Kabinler

Promo Kabin
Ana Güverte Promo Kabin
Ana Güverte Promo Kabin
Kişi Başı Fiyat
1599.00 €
Seç
Deluxe Kabin
Ana Güverte Deluxe Kabin
Ana Güverte Deluxe Kabin
Kişi Başı Fiyat
1699.00 €
Seç
Premium Kabin
Orta Güverte Premium Kabin
Orta Güverte Premium Kabin
Kişi Başı Fiyat
1799.00 €
Seç
Üst Güverte Premium Kabin
Üst Güverte Premium Kabin
Kişi Başı Fiyat
1899.00 €
Seç
3.ve 4. Yetişkin
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
Sorunuz
3.ve 4. Kişi (2-17 Yaş Arası)
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
Sorunuz
3.ve 4. Kişi Bebek (0-2 Yaş Arası)
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
580.00 €
Seç
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile İstanbul Havalimanı –Moskova/Kazan – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5* MS Stravinsky gemisinde 5 gece 6 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • 1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
 • 1 gece St. Petersburg’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
 • Moskova Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
 • Kazan Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
 • Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Gemide valiz taşıma hizmeti
 • Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
 • Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
 • Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 50 Euro) Gemide nakit ödenmektedir.
 • Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
 • Programda belirtilmeyen ve Ekstra Tur olarak belirtilen tüm kara turları
 • Seyahat Sağlık ve İptal sigortası
 • Vize Ücreti (Rusya vizesi için KVKK gereği tüm Bordo pasaportlu misafirler vizelerini https://evisa.kdmid.ru/ sayfasından elektronik olarak alabilirler. Başvuruyu en erken tur başlangıç tarihinden 10 iş günü öncesi yapması gerekmektedir. Vize ücreti kur oranları nedeniyle değişmekle birlikte ortalama kişibaşı 60 USD dir arasındadır. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(70 EUR)

Tur Programı

1. Gün 15.06.2024 İstanbul Havaalanı (IST) – Moskova

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2. Gün 16.06.2024 Moskova

Kahvaltı sonrası gemiye transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Extra Kremlin ve Nazım Hikmet Mezarı Ziyareti + Metro Arbat Turu na katılabilirler (85 Eur) Tur sonrası gemimize transfer kamaralara yerleşme ve geminin Ugliç’e hareketi. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

3. Gün 17.06.2024 Ugliç

Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeği sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 15:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 19:00’da Yaroslav’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

4. Gün 18.06.2024 Yaroslavl

Saat 08:00’da Yaroslavl’’a varış. Kahvaltı sonrası özel aracımız ile yapacağımız ücretsiz Yaroslavl panoramik şehir turunda; Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonu görülecek yerler arasındadır. Daha sonra gemimize dönüş ve Nizny Novgorod’a  hareket. Öğle yemeği sonrası Rus kültürü ve Rusya tarihi hakkında bilgiler alabileceğiniz etkinliğe katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5. Gün 19.06.2024 Nıjnıy Novgorod

Bugün üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Öğleden sonra 15.00’da Nizhny Novgorod’a varış. Burada ücretsiz panoramik şehir turu düzenlenecektir. Nijniy Novgorod (Sovyetler Birliği dönemindeki adıyla Gorki) Rusya’nın üçüncü büyük şehri ve Volga kıyısındaki şehirlerin başkentidir. Oka ve Volga Nehrileri’nin birleştiği yerde bulunan bu güzel şehrin kuruluşu 1200’lü yıllara dayanır. Batıdan, doğu, Sibirya ve Türkistan arasında çok önemli bir kavşak noktası olan Nijniy Novgorod Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir.. Yapacağımız tur sonrası gemiye dönüş ve 19:00’’da Sviyazjsk’a hareket. Akşam yemeği ve Geceleme gemimizde.

6. Gün 20.06.2024 Svıyajsk

Kahvaltı sonrası Güverteden Volga’nın güzelliklerini seyredebilir veya gemi içindeki çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Sviyazjsk’a varış. Burada ücretsiz panoramik şehir turu düzenlenecektir. Sviyazhsk, Tataristan'ın Zelenodolsk bölgesinde, Sviyaga ve Volga nehirlerinin birleştiği noktadakir adada bulunan bir ada kasabasıdır. Kasaba 1551 yılında inşa edildi ve Kazan'ın ele geçirilmesi sırasında Korkunç İvan birliklerinin ileri karakolu olarak hizmet etti. Bugün Sviyazhsk, eski Rus mimarisine, Ortodoks kültürüne ve tarihine ait çok sayıda anıtın korunduğu Tataristan'ın en ilginç turistik yerlerinden biridir.  Burası, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Tataristan Cumhuriyeti'nin olağanüstü bir tarihi ve mimari değeridir.  Yapacağımız tur sonrası gemiye dönüş ve 19.00’da Bolgar’a hareket. Akşam yemeği ve Geceleme gemimizde.

7. Gün 21.06.2024 Bolgar – Tetuşi

Kahvaltı sonrası Bolgar’a varış. Burada yapacağımız ücretsiz yürüyüş turunda Bulgar Medeniyetleri müzesi görülecek yerler arasındadır. 10. yy da kurulan Bolgar şehri Bir Türk Boyu olan Volga Bulgarlarının eski başkentidir. Bolgar, Tataristan'ın başkentine 180 km uzaklıkta, Volga'nın kıyısında yer almaktadır. Tataristan sakinleri buraya daha çok Bulgar veya Büyük Bulgar diyorlar. Tur sonrası  gemiye dönüş ve öğle yemeği Daha sonra Tetushi ye varıyor ve burayı keşfe çıkıyoruz.  Tataristan Cumhuriyeti'nin en eski şehirlerinden biri olan Tetyushi, Kazan'a 140 km uzaklıkta, Kuibyshev rezervuarının batı, yüksek ve dik kıyısında yer almaktadır. Kent bazı kaynaklara göre 1574-1578, bazı kaynaklara göre ise 1555-1557 yılları arasında kurulmuştur.

Tarihi ve mimari cazibe merkezleri arasında özel bir yeri olan şehrin tarihi merkezini gezdikten sonra gemiye dönüş Kazan’a hareket. Akşam yemeği ve Geceleme gemimizde.

8. Gün 22.06.2024 Kazan – İstanbul Havalimanı

Sabah 08.00’da Tataristan’ın başkenti Kazan’a varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve ardından ücretsiz şehir turumuza başlıyoruz. Rusya’nın en güzel ve en önemli şehirlerinden, kadim şehir Kazan, Türk kökenli Volga Bulgarları tarafından kuruldu. 13. ve 14.yüzyıllarda, Altın Ordu döneminin en önemli merkezlerinden biri haline geldi. Bir dönem Kazan Hanlığı’nın başkentliğini yapan şehir 16.yüzyılda Korkunç İvan döneminde Rusların eline geçti. Şehre adını veren Kazanka Nehri ile Volga Nehri’nin kesiştiği yerde bulunan bu güzel şehri gezerken panoramik olarak görülecek yerler arasında; “Eski Tatar Mahallesi, Mercani Camii, Unesco dünya kültür mirasları listesindeki Kazan Kremlini, Kul Şerif Camii, Süyümbike Kulesi” bulunuyor. Tur sonrası Kazan Havalimanı’na transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın sefer sayılı uçuşu ile saat ’de  İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile ..:.. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Talep Formu

*Kişisel verilerin korunmasına ilişkin müşteri adayı aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Tercihlerime uygun pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak SMS, whatsapp mesajı, e-posta gönderilmesi ve telefon ile iletişim kurulmasına İletişim açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

Sık Sorulan Sorular

Gemide Geçirilen sürede miyiz?

Gemilerde her zevke her ilgi alanına uygun bir çok aktivite ve bunların yanı sıra her eğlence anlayışına uygun bir çok şov, gösteri, dinleti, sergi bulunur. Sıkılmak bir yana tüm aktivitelerden faydalanmak, geminin her yerini yaşamak isteyen misafirlerimiz karadan çok gemide vakit geçirdiği ve yorgun düştüğü dahi olur. Genellikle gemide geçirilen zaman misafirlerimiz tarafından sıkıcı bulunmaz.

Gemiler sallanır mı ?

Son 25 -30 yılda yapılan gemilerde geliştirilen stabilizatör teknolojisi sayesinde gemilerde sallanma artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. 30 yıldan daha eski gemilerde stabilizatör sonradan eklendiği için ve geminin fiziki yapısına uyum sağlaması adına daha küçük tercih edildiği için nispeten sallanmalar biraz daha hissedilebilmektedir. Tüm bu teknolojik gelişmelerin yanı sıra hava durumu ve geminin seyir halinde olduğu denizin durumu büyük önem taşımaktadır. Bazı tarihler ve bazı destinasyonlarda dönemsel olarak sallantılar yaşanabilmektedir.

Geminin alt katlarında motor sesi duyulur mu ?

5*'lı Geminin en alt katında dahi kalıyor olsanız motorun çalışmasına dair bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. En önemli nedeni misafir katlarının altında en az 2 kat personelin konaklaması için ayırılan kabinler, 1 kat personelin yaşam alanı 1 kat soğuk hava depoları ve kilerler 1 kat da depo bulunmaktadır. Motorları tüm bu katların altında çalışmaktadır. 5*'lı gemilerden daha küçük gemilerde ise misafir katları motordan bu denli uzak olmasa da motorun hacmi ve dolayısıyla çıkardığı ses doğru orantılı olarak daha küçük olacağı için ses de o derece düşük olacak ve dolayısıyla duyulmayacaktır. Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Acil durumlarda karadan uzaklaştığımızda ne olur ?

Geminin içinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan bir sağlık ekibi bulunmaktadır. Müdahale edilemeyecek sağlık sorunlar veya başka nedenlerde acilen limana dönmenizin gerekmesi halinde karaya ulaşım helikopter ile mümkün olmaktadır.

Gemiye dışarıdan içecek sokulabilir mi ?

Gemiye belirli alkol oranlarının üzerine çıkmayan alkollü içecekleri belli bir oranda sokmak mümkündür. Bu içecekler servis almak istediğiniz bar ya da restoranlarda muhafaza edilir dilediğinizde size servis edilir hesabınıza yalnızca servis ücreti dahil edilir.

Gemide sigara kullanabilir miyiz ?

Kabinlerde ve ortak kullanım alanlarında sigara kullanımı yasaktır. Açık alandaki cafeler barlar ve restoranlarda sigara içilebilen özel bölümler bulunmaktadır. Ayrıca sigara içilebilen puro ve sigara odası da her gemide bulunmaktadır.

Cruise turlarını çoğunlukla yaşlılar tercih ediyormuş, biz sıkılmaz mıyız?

Cruise turlarında her yolcuya hitap edebilecek bir eğlence, animasyon mevcuttur. Tura ilk başladığınız an dışında gemide olduğunuzu dahi unutacaksınız.

Kendime göre yiyecek bir şey bulabilir miyim ?

Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Gemi limanlarda durduğunda neler yapabilirim ?

Gemilerde düzenlenen Türkçe ya da farklı dilde rehberli kara turlarına katılabilirsiniz. İsterseniz bir rehbere bağlı kalmadan şehri kendiniz özgürce keşfedebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?

Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

Gemi turlarında çocuklar için yaş sınırı var mı?

Gemi turuna çıkacak olan çocuklar minimum 6 ayını doldurmuş olmalıdır. Tur süresi 7 geceden uzun ise 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın