5*MS Lavrinenkov Gemisi İle Volga Volga Beyaz Geceler

Tur Bilgisi

Tur Süresi:
8 Gün
Kabinleri
İncele
Limanları
incele
İptal & İade
Politikası

5*MS Lavrinenkov Gemisi İle Volga Volga Beyaz Geceler

**

St.Petersburg – Valaam - Mandrogi – Kiji – Goritsi – Ugliç –Moskova

**

18 Mayıs 2024

**

8 Gece 9 Gün

Gün Parkur Varış Hareket
 18.05.2024 İstanbul Havaalanı (IST) – St Petersburg Geceleme otelimizde
 19.05.2024 St. Petersburg (Geminin Hareketi) 19:00
 20.05.2024 Valaam 13:00 16:00
 21.05.2024 Маndrogi 08:00 12:00
 22.05.2024 Kiji 12:30 16:00
 23.05.2024 Goritsi 09:00 12:00
 24.05.2024 Ugliç
 25.05.2024 Moskova (Şehir Turu - Otele Transfer) - -
 26.05.2024 Moskova--İstanbul Havalimanı

Uçuş Bilgileri

Havalimanı Uçuş Numarası Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul Havaalanı (IST) – St Petersburg TK401 08:00 (Hareket) 11:50(Varış)
Moskova--İstanbul Havalimanı TK416 19:35 (Hareket) 23:35 (Varış)

Kabinler

Deluxe Kabin
Ana Güverte Deluxe Kabin
Kişi Başı Fiyat
1799.00 €
Seç
Balkonlu Kabin
Orta Güverte Junıor Suıt Balkonlu Kabin
Kişi Başı Fiyat
1949.00 €
Seç
Üst Güverte Junıor Suıt Balkonlu Kabin
Kişi Başı Fiyat
2049.00 €
Seç
3.ve 4. Yetişkin
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
Sorunuz
3.ve 4. Kişi (2-17 Yaş Arası)
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
Sorunuz
3.ve 4. Kişi Bebek (0-2 Yaş Arası)
Kabin Özellikleri:
Kişi Başı Fiyat
580.00 €
Seç
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile İstanbul Havalimanı –St.Petersburg/ Moskova- İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti |Lavrinenkov gemisinde 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Moskova’da 1 gece 4*otelde yarım pansiyon konaklama
 • St. Petersburg’da 1 gece 4*otelde yarım pansiyon konaklama
 • Moskova ve St. Petersburg’da yarım günlük panoramik şehir turları, Kremlin ve Hermitaj gezileri.
 • Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Gemide valiz taşıma hizmeti
 • Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
 • Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
 • Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 50 Euro) Gemide nakit ödenmektedir.
 • Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
 • Rusya Vize ücreti
 • Seyahat Sağlık ve İptal sigortası.
 • Yurt dışı çıkış harcı

Tur Programı

1. Gün 18.05.2024 İstanbul Havaalanı (IST) – St Petersburg

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.00 ’de St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 11.50’de St.Petersburg’a varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve oda dağılımı. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Arzu edenler ile (extra) uyuyan güzel St.Petersburg Gece Turu

2. Gün 19.05.2024 St. Petersburg (Geminin Hareketi)

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası  arzu edenler ile (extra) Hermitage Müzesi ve Kanal Turu.  Gezi sonrası St. Petersburg merkezde serbest vakitler. Şehrin ana Caddesi Nevsky Prospekt’teki kafelerde yorgunluk atabilir, burada bulunan mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra belirlenen saatte buluşup gemiye transfer oluyoruz. Check-in işlemleri ve kamaralara yerleşme sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Saat 19.00’da geminin hareketi.  Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

3. Gün 20.05.2024 Valaam

Gemide sabah kahvaltısı sonrası Valaam’a varış. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın kuzeyinde yer alan Valaam takım adaları doğası ve tarihi manastırlarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip. Takımadaların en büyüğü Valaam’da yürüyerek yapacağımız turda 14. Yüzyıldan kalan tarihi yapıları ve adanın müthiş doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. Gezi sonrası serbest saatler ve akşam saatlerinde  geminin Mandrogi’ye  hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

4. Gün 21.05.2024 Маndrogi

Saat 11:30’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur bu müzede votka tadımı yapabilir ve beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Kiji’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5. Gün 22.05.2024 Kiji

Kahvaltı sonrası Kiji’’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Burada yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; ilk olarak 22 kubbesiyle bir peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra eski dönem tipik kuzey Rus Mimarisi’nin harika örnekleri olan ahşap eski Rus köy evleri’ni görecek ve köylülerin günlük yaşantıları hakkında bilgi alacağız.  görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 12:00’da Goritsi’ye hareket. Öğleden sonra güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilir, gemideki çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. Gün 23.05.2024 Goritsi

Kahvaltı sonrası gemide serbest zaman. Saat 13:00’da Goritsi’ye varış. Nehir kıyısında konumlanmış  bu güzel köyde önce yürüyerek burada bulunan kadınlar manastırını geziyoruz. Daha sonra bu pitoresk köyü keşfetmek ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Belirtilen saatte gemimize dönüş ve Uglich’e hareket. Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

7. Gün 24.05.2024 Ugliç

Kahvaltı sonrası Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Öğle saatlerinde Moskova’ya hareket. Öğle yemeği sonrası gemideki etkinliklere katılabilir, Volga Nehri’nin güzel manzaralarını güverteden izleyebilirsiniz. Bu akşam Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

8. Gün 25.05.2024 Moskova (Şehir Turu - Otele Transfer)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğle yemeği sonrası Moskova’ya varışta gemiden çıkış işlemleri sonrası otobüsümüz ile düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu devamında (extra ) Kremlin + 1 Katedral turu  düzenlenecektir.  Daha sonra  otelimize transfer oluyoruz. Otelde akşam yemeği ve geceleme. Arzu edenler ile (extra) tüm ihtişamı ile Moskova ve Kızıl Meydan gece turu.

9. Gün 26.05.2024 Moskova--İstanbul Havalimanı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerini yapıyor ve valizlerimizi emanete bırakarak  otelden ayrılıyoruz.

Bugün uçak saatine kadar serbest saatler ve arzu edenler ile birlikte (extra) Metro-Arbat ve Nazım Hikmet turu .İlk olarak Rusya’nın en önemli kabristanlarından Novodieviçi’ye gidiyor ve Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Güzel bir gölün kıyısında bulunan mezarlıkta aynı zamanda Anton Çehov, GogolKruşçev, Boris Yeltsin, Mihail Gorbaçov  gibi bir çok ünlü şahsiyetin mezarları bulunuyor. Daha sonra Moskova’nın ünlü Metrosu’nda 1 saat kadar süren bir gezimiz var. Her biri ayrı güzelliğe sahip ve adeta sanat galerisi niteliğindeki istasyonları göreceğiz. Metrodan çıktıktan sonra Moskova’nın Merkezi’nde bulunan Ünlü Arbat Caddesi’ne gidiyoruz. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgâhlar ve mağazaları gezebilir, buradaki kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve eşi Natalya’nın bir dönem yaşadıkları ev de Arbat Sokağı’nda bulunuyor. Arbat’taki serbest zaman sonrası belirtilen saatte buluşarak otobüsümüz ile Moskova Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:35’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23.35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İptal Politikası
 • Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 50 Euro) Gemide nakit ödenmektedir.
 • Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
 • Rusya Vize ücreti
 • Seyahat Sağlık ve İptal sigortası.
 • Yurt dışı çıkış harcı

Talep Formu

*Kişisel verilerin korunmasına ilişkin müşteri adayı aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Tercihlerime uygun pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak SMS, whatsapp mesajı, e-posta gönderilmesi ve telefon ile iletişim kurulmasına İletişim açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

Sık Sorulan Sorular

Gemide Geçirilen sürede miyiz?

Gemilerde her zevke her ilgi alanına uygun bir çok aktivite ve bunların yanı sıra her eğlence anlayışına uygun bir çok şov, gösteri, dinleti, sergi bulunur. Sıkılmak bir yana tüm aktivitelerden faydalanmak, geminin her yerini yaşamak isteyen misafirlerimiz karadan çok gemide vakit geçirdiği ve yorgun düştüğü dahi olur. Genellikle gemide geçirilen zaman misafirlerimiz tarafından sıkıcı bulunmaz.

Gemiler sallanır mı ?

Son 25 -30 yılda yapılan gemilerde geliştirilen stabilizatör teknolojisi sayesinde gemilerde sallanma artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. 30 yıldan daha eski gemilerde stabilizatör sonradan eklendiği için ve geminin fiziki yapısına uyum sağlaması adına daha küçük tercih edildiği için nispeten sallanmalar biraz daha hissedilebilmektedir. Tüm bu teknolojik gelişmelerin yanı sıra hava durumu ve geminin seyir halinde olduğu denizin durumu büyük önem taşımaktadır. Bazı tarihler ve bazı destinasyonlarda dönemsel olarak sallantılar yaşanabilmektedir.

Geminin alt katlarında motor sesi duyulur mu ?

5*'lı Geminin en alt katında dahi kalıyor olsanız motorun çalışmasına dair bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. En önemli nedeni misafir katlarının altında en az 2 kat personelin konaklaması için ayırılan kabinler, 1 kat personelin yaşam alanı 1 kat soğuk hava depoları ve kilerler 1 kat da depo bulunmaktadır. Motorları tüm bu katların altında çalışmaktadır. 5*'lı gemilerden daha küçük gemilerde ise misafir katları motordan bu denli uzak olmasa da motorun hacmi ve dolayısıyla çıkardığı ses doğru orantılı olarak daha küçük olacağı için ses de o derece düşük olacak ve dolayısıyla duyulmayacaktır. Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Acil durumlarda karadan uzaklaştığımızda ne olur ?

Geminin içinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan bir sağlık ekibi bulunmaktadır. Müdahale edilemeyecek sağlık sorunlar veya başka nedenlerde acilen limana dönmenizin gerekmesi halinde karaya ulaşım helikopter ile mümkün olmaktadır.

Gemiye dışarıdan içecek sokulabilir mi ?

Gemiye belirli alkol oranlarının üzerine çıkmayan alkollü içecekleri belli bir oranda sokmak mümkündür. Bu içecekler servis almak istediğiniz bar ya da restoranlarda muhafaza edilir dilediğinizde size servis edilir hesabınıza yalnızca servis ücreti dahil edilir.

Gemide sigara kullanabilir miyiz ?

Kabinlerde ve ortak kullanım alanlarında sigara kullanımı yasaktır. Açık alandaki cafeler barlar ve restoranlarda sigara içilebilen özel bölümler bulunmaktadır. Ayrıca sigara içilebilen puro ve sigara odası da her gemide bulunmaktadır.

Cruise turlarını çoğunlukla yaşlılar tercih ediyormuş, biz sıkılmaz mıyız?

Cruise turlarında her yolcuya hitap edebilecek bir eğlence, animasyon mevcuttur. Tura ilk başladığınız an dışında gemide olduğunuzu dahi unutacaksınız.

Kendime göre yiyecek bir şey bulabilir miyim ?

Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Gemi limanlarda durduğunda neler yapabilirim ?

Gemilerde düzenlenen Türkçe ya da farklı dilde rehberli kara turlarına katılabilirsiniz. İsterseniz bir rehbere bağlı kalmadan şehri kendiniz özgürce keşfedebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?

Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

Gemi turlarında çocuklar için yaş sınırı var mı?

Gemi turuna çıkacak olan çocuklar minimum 6 ayını doldurmuş olmalıdır. Tur süresi 7 geceden uzun ise 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın