5* Dlx Nehir Gemisi Viva Tiara İle Romantik Ren Nehri &Main

Tur Bilgisi

Tur Süresi:
7 Gün
Kabinleri
İncele
Limanları
incele

5* Dlx Nehir Gemisi Viva Tiara İle Romantik Ren Nehri &Main

’Şeker Bayramında ‘’

Almanya-Fransa

Frankfurt– Mannheim –Strausburg– Speyer-Koblenz-Eltville-Mainz-Frankfurt

                                              Türk Hava Yolları

07 Nisan 2024/ 7 Gece 8 Gün

Gün Parkur Varış Hareket
 07.04.2024 İstanbul Havaalanı (IST) – Frankfurt - -
 08.04.2024 Mannheim - -
 09.04.2024 Strazbourg - -
 10.04.2024 Speyer - -
 11.04.2024 Coblez - -
 12.04.2024 Etville - -
 13.04.2024 Etville-Mainz - -
 14.04.2024 Frankfurt-İstanbul Havalimanı - -

Uçuş Bilgileri

Havalimanı Uçuş Numarası Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul Havaalanı (IST) – Frankfurt TK1587 08:00 (Hareket) 10:15 (Varış)
Frankfurt-İstanbul Havalimanı TK1594 19:05 23:05 (Varış)

Kabinler

Dış Kabin
Dış Kabin Alt kat EMERALD (Pencereli)
Kişi Başı Fiyat
1949.00 €
Seç
Orta Güverte Dış Kabin RUBY(fransız balkonlu)
Kişi Başı Fiyat
2249.00 €
Seç
Üst Güverte Dış Kabin DIAMOND (fransız balkonlu)
Kişi Başı Fiyat
2449.00 €
Seç
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul-Frankfurt – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • 5* Deluxe VIVA TIARA Nehir gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama
 • Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Dahil olarak 130eur değerinde belirtilen Mainz ve Etville yürüyüş turları ve Frankfurt panoramik turu
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
 • Gemide 7/24 Çay & Kahve istasyonu
 • Geminin biniş ve iniş günü bagaj taşıma servisi
 • Hoş geldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası
 • 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.
 • Gemide ücretsiz internet
 • Barda belirtilen ücretsiz alkollü alkolsüz içecekler
 • Kabinlerde minibar ikramları
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti
 • Ekstra turlar (Ekstra Turlar Nakit Euro olarak ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir)
 • İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır)
 • Yurt dışı çıkış harcı

Tur Programı

1. Gün 07.04.2024 İstanbul Havaalanı (IST) – Frankfurt

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 05.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1587 no’lu seferi ile saat 08.00’da Freankfurt’a hareket.Yerel saat ile 10.15’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Frankfurt için hareket ediyoruz. Hessen Eyaletinin en büyük, Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurt, Avrupa’nın merkezinde, verimli Ren – Main Bölgesinin ortasında yer alan, ülkenin güçlü ticari kalbi ve saygın bir kültür merkezi olarak ünlenmiş bir metropolü olarak tanınır. Ziyaretçileri genelde, çok sayıdaki fuar ve kongrelerden biri için gelmiş olan Frankfurt’un tüm bu ticaret, bankalar ve şirketlerin ötesinde bambaşka bir yüzü daha var: Dünyaca ünlü, Almanya’nın en saygın yazar ve şairi olan Goethe’nin (1749 – 1832) doğum yeri oluşu. Frankfurt şehir turumuzda; Messe-Fuar Alanı, tarihi Opera Binası, Goethe Üniversitesi, Domplatz, St Bartholomew Cathedrali (Kaiser Dom), Römer Bölgesindeki , St. Paul Kilisesi, Goethe’nin Evi ve Main Kulesi ziyaret edilecek yerler arasındadır. Otobüs ile yapacağımız tur sonunda dünyaca ünlü Ziegelgasse Alışveriş Caddesinde serbest zamanımız olacak.Tur sonrası Frankfurt limanındaki gemimize check in işlemlerinin ardından serbest zaman. Gemimiz saat 18.30’da limandan hareket edecektir.Geceleme gemimizde.

2. Gün 08.04.2024 Mannheim

Gemimiz sabah 07.30’da Mannheim limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak kahvaltı sonrası Arzu eden yolcular için ekstra Ren nehri üzerinde bulunan Mannheim ve Neckar Nehri üzerinde bulunan Heidelberg turu. Heidelberg, Güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır. Tur sonrası gemiye dönüş..Gemimiz saat 16.30’da limandan hareket edecektir. Geceleme gemimizde.

3. Gün 09.04.2024 Strazbourg

Gemimiz sabah 08.00’da Strasbourg limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg şehir turu ve serbest zaman. Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir.

Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Tur

sonrasında gemiye transfer ve Öğle yemeğini takiben arzu eden yolcular için ekstra Colmar ve Riquewihr turu. Colmar, Fransa'nın doğusunda Alsace - Lorraine bölgesinde yer alıyor. Ren nehrinin ise batı yakasında bulunuyor. Kasaba Alsas Şarap Yolu boyunca yer alır ve "Alsas şarap başkenti" (capitale des vins d'Alsace) olarak anılır.

Colmar, çok iyi korunmuş eski şehir olmakla beraber, aralarında Isenheim Altarpiece ile Unterlinden Müzesi, birçok mimari yerler ve müzeleri ile ünlüdür.

Riquewihr ise Colmar’a sadece 11 km uzaklıkta mimari tarihi ve Riesling şarapları ile ünlü Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Tur sonrasında gemiye dönüş. Gemimiz sabaha karsı saat 04.00’da limandan hareket edecektir.

Geceleme gemimizde.

4. Gün 10.04.2024 Speyer

Gemimiz öğlen saat 12.00’da Speyer limanına yanaşacaktır. Öğle yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleneceğimiz Speyer&Rudesheim turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda mini tren ile üzüm bağları ziyareti ve Siegfried mekanik Müzik Müzesini sizleri hayran bırakacak. Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur riesling şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarından sonra, 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Turumuz sonrası gemimize transfer. Gemimiz gece saat saat 23.59’da limandan hareket edecektir.Geceleme gemimizde.

5. Gün 11.04.2024 Coblez

Gemimiz öğlen saat 12.00’de Koblenz limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak öğle yemeği sonrası e x t r a Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık

115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turu

ve ardından Mosel nehrinin incisi Cochem turu; Turumuz sonrası gemimize transfer. Geceleme gemimizde.

6. Gün 12.04.2024 Etville

Gemimiz öğlen saat 13.00’da Koblenz limanından ayrılacaktır. Gemimiz saat 20.00’da Etville limanına yanaşacaktır. Geceleme gemimizde.

7. Gün 13.04.2024 Etville-Mainz

Gemide alacağımız kahvaltı sonrası Etville yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz.Tur sonrası gemimize transfer.Gemimiz öğlen 12.00’da Etville limanından ayrılacaktır.Gemimiz saat 15.00’da Mainz limanına varacaktır.Misafirlerimizle Mainz yürüyüş turunu gerçekleştirdikten sonra gemimize dönüyoruz.

Gemimizde Kaptanın Veda Kokteyli ve Veda Yemeği bizleri bekliyor. Gemimiz 23.00’da Mainz limanından ayrılacaktır.Geceleme gemimizde.

8. Gün 14.04.2024 Frankfurt-İstanbul Havalimanı

Geminiz 05.00’da Frankfurt limanına yanaşacaktır.Gemide alınacak kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası limanda bizleri bekleyen aracımız ile Frankfurt Havalimanı’na transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1594 no’lu seferi ile saat 19.05’de İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 23.05’te varış ve turumuzun sonu.

Talep Formu

*Kişisel verilerin korunmasına ilişkin müşteri adayı aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Tercihlerime uygun pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak SMS, whatsapp mesajı, e-posta gönderilmesi ve telefon ile iletişim kurulmasına İletişim açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

Limanlar

Sık Sorulan Sorular

Gemide Geçirilen sürede miyiz?

Gemilerde her zevke her ilgi alanına uygun bir çok aktivite ve bunların yanı sıra her eğlence anlayışına uygun bir çok şov, gösteri, dinleti, sergi bulunur. Sıkılmak bir yana tüm aktivitelerden faydalanmak, geminin her yerini yaşamak isteyen misafirlerimiz karadan çok gemide vakit geçirdiği ve yorgun düştüğü dahi olur. Genellikle gemide geçirilen zaman misafirlerimiz tarafından sıkıcı bulunmaz.

Gemiler sallanır mı ?

Son 25 -30 yılda yapılan gemilerde geliştirilen stabilizatör teknolojisi sayesinde gemilerde sallanma artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. 30 yıldan daha eski gemilerde stabilizatör sonradan eklendiği için ve geminin fiziki yapısına uyum sağlaması adına daha küçük tercih edildiği için nispeten sallanmalar biraz daha hissedilebilmektedir. Tüm bu teknolojik gelişmelerin yanı sıra hava durumu ve geminin seyir halinde olduğu denizin durumu büyük önem taşımaktadır. Bazı tarihler ve bazı destinasyonlarda dönemsel olarak sallantılar yaşanabilmektedir.

Geminin alt katlarında motor sesi duyulur mu ?

5*'lı Geminin en alt katında dahi kalıyor olsanız motorun çalışmasına dair bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. En önemli nedeni misafir katlarının altında en az 2 kat personelin konaklaması için ayırılan kabinler, 1 kat personelin yaşam alanı 1 kat soğuk hava depoları ve kilerler 1 kat da depo bulunmaktadır. Motorları tüm bu katların altında çalışmaktadır. 5*'lı gemilerden daha küçük gemilerde ise misafir katları motordan bu denli uzak olmasa da motorun hacmi ve dolayısıyla çıkardığı ses doğru orantılı olarak daha küçük olacağı için ses de o derece düşük olacak ve dolayısıyla duyulmayacaktır. Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Acil durumlarda karadan uzaklaştığımızda ne olur ?

Geminin içinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan bir sağlık ekibi bulunmaktadır. Müdahale edilemeyecek sağlık sorunlar veya başka nedenlerde acilen limana dönmenizin gerekmesi halinde karaya ulaşım helikopter ile mümkün olmaktadır.

Gemiye dışarıdan içecek sokulabilir mi ?

Gemiye belirli alkol oranlarının üzerine çıkmayan alkollü içecekleri belli bir oranda sokmak mümkündür. Bu içecekler servis almak istediğiniz bar ya da restoranlarda muhafaza edilir dilediğinizde size servis edilir hesabınıza yalnızca servis ücreti dahil edilir.

Gemide sigara kullanabilir miyiz ?

Kabinlerde ve ortak kullanım alanlarında sigara kullanımı yasaktır. Açık alandaki cafeler barlar ve restoranlarda sigara içilebilen özel bölümler bulunmaktadır. Ayrıca sigara içilebilen puro ve sigara odası da her gemide bulunmaktadır.

Cruise turlarını çoğunlukla yaşlılar tercih ediyormuş, biz sıkılmaz mıyız?

Cruise turlarında her yolcuya hitap edebilecek bir eğlence, animasyon mevcuttur. Tura ilk başladığınız an dışında gemide olduğunuzu dahi unutacaksınız.

Kendime göre yiyecek bir şey bulabilir miyim ?

Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Gemi limanlarda durduğunda neler yapabilirim ?

Gemilerde düzenlenen Türkçe ya da farklı dilde rehberli kara turlarına katılabilirsiniz. İsterseniz bir rehbere bağlı kalmadan şehri kendiniz özgürce keşfedebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?

Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

Gemi turlarında çocuklar için yaş sınırı var mı?

Gemi turuna çıkacak olan çocuklar minimum 6 ayını doldurmuş olmalıdır. Tur süresi 7 geceden uzun ise 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın