5* Deluxe Amadeus Queen İle Üç Nehir (Tuna , Ren, Main )

Tur Bilgisi

Tur Süresi:
7 Gün
Kabinleri
İncele
Limanları
incele

5* Deluxe Amadeus Queen İle Üç Nehir (Tuna,Ren,Main)

**

19 Eylül 2024

**

7 Gece 8 Gün

Gün Parkur Varış Hareket
 19.09.2024 İstanbul – Köln, Almanya 07:30
 20.09.2024 Rüdesheim, Almanya - -
 21.09.2024 Miltenberg & Wertheim, Almanya - -
 22.09.2024 Würzburg, Almanya - -
 23.09.2024 Bamberg, Almanya - -
 24.09.2024 Nürnberg, Almanya - -
 25.09.2024 Regensburg,Almanya - -
 26.09.2024 Passau, Almanya / Münih - İstanbul 19:20

Uçuş Bilgileri

Havalimanı Uçuş Numarası Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul Havalimanı-Köln TK1671 07:30(Kalkış ) 09:50 (Varış)
Passau-İstanbul Havalimanı TK1636 19:20 23:05 (Varış)

Kabinler

Dış Kabin
Standart Dış Kabin
Standart Dış Kabin
Kişi Başı Fiyat
1899.00 €
Seç
Balkonlu Kabin
2. Kat French Balkonlu Kabin
2. Kat French Balkonlu Kabin
Kişi Başı Fiyat
2099.00 €
Seç
3. Kat French Balkonlu Kabin
3. Kat French Balkonlu Kabin
Kişi Başı Fiyat
2199.00 €
Seç
3.Kat Gerçek Balkonlu Suit Kabin
3.Kat Gerçek Balkonlu Suit Kabin
Kişi Başı Fiyat
2599.00 €
Seç
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 5* Deluxe Amadeus Queen gemisinde 7 Gece 8 Gün Tam Pansiyon Konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)
 • THY ile İstanbul - Köln / Münih - İstanbul Havalimanı arası tarifeli seferler ile uçuşlar
 • Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar
 • Gün boyu lounge da yer alan self servis olarak çay, kahve ve su
 • 5 çayı ve geceyarısı ikramları
 • Akşam yemekleri ile ikram edilen kırmızı / beyaz şarap
 • Havalimanı liman arası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti (20 kişi olması durumunda)
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Gemideki personel bahşişleri (gecelik pp 15 €)
 • Türkçe rehber veya gemi tarafından düzenlenecek ekstra turlar
 • Kuru temizleme, alışveriş gibi şahsi harcamalar
 • Vize Ücreti (Schengen vizesi)
 • Yurtdışı çıkış harcı

Tur Programı

1. Gün 19.09.2024 İstanbul – Köln, Almanya

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 04:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1671 no’lu sefer ile saat 07:30’da Köln’e uçuş. Yerel saat ile 09:50’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile Köln limanındaki gemimize transfer. Dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Köln & Düsseldorf Şehir Turu’na katılabilirler. Tur sonrası gemiye check/in işlemleri. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz akşamüzeri demir alarak seferine başlayacak. 

2. Gün 20.09.2024 Rüdesheim, Almanya

Gemimiz bu sabah muhteşem manzaralar eşliğinde Ren Nehrinin en dar yeri olan Loreley Pasajını geçecek. Ardından öğlene doğru Almanya’nın en çok turist çeken kasabalarından Rüdesheim’a yanaşıyoruz. Dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Siegfried’s Müzik Aletleri Müzesi ve Rüdesheim Turu’na katılabilirler. Gemimiz akşamüzeri demir alacak.

3. Gün 21.09.2024 Miltenberg & Wertheim, Almanya

Keyifle geçecek sabah kahvaltısı sonrası gemimiz öğlene doğru Main nehrinin incisi olarak bilinen Miltenberg’e varacak. İsteyen misafirlerimiz Miltenberg’de etkileyici ahşap evler eşliğinde yürüyüş turunun ardından, Main nehri boyunca otobüsle Wertheim’e gideceğimiz ve bu şirin kasabayı da yürüyüş turu ile keşfedeceğimiz ekstra olarak düzenlenecek Wertheim & Miltenberg Turu’na katılabilirler.

4. Gün 22.09.2024 Würzburg, Almanya

Sabah kahvaltısının ardından gemimiz Würzburg’a yanaşacak. Burada rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Würzburg & Rothenburg Turu’nda öncelikle UNESCO Dünya Kültür Mirası olan Würzburg Residence Sarayını gezeceğiz. Würzburg Şehir Turunda; Würzburg Sarayı (giriş ücreti dahil), Dom St. Kilian (Cathedral), Alte Mainbrücke (Eski Köprü), Falkenhaus, Marienkapelle, Alte Markt Platz (eski şehir meydanı) görülecek yerler arasındadır. Ardından Ardından öğle yemeği için gemimize dönüyoruz. Yemek sonrası belirlenen saatte başlayacağımız turumuzun ikinci bölümünde, otobüsümüzle 40 dk. uzaklıktaki, Almanya’nın orta çağ dan günümüze korunarak kalmış en sembolik yerleşimi Rottenburg ob de Tauber’e geçiyoruz. Rothenburg, belkide tüm Almanya’nın en güzel ve kesinlikle en ünlü kasabası. Geçen zamandan hiç etkilenmemiş orta çağ kasaba merkezi ve onu tümüyle çevreleyen, hasarsız 14.yy’dan kalma koruma duvarları ile tanınan Rothenburg, ziyaretçilerine zaman içinde geriye gitmiş hissi veriyor.. Karakter ve cezbedici güzellikler ile dolu kasabalar ilginizi çekiyorsa Rothenburg’a hayran kalacaksınız.Tur sonrasında akşam yemeği öncesinde gemimize dönüyoruz. Gemimiz akşam saatlerinde Bamberg’e doğru demir alacak.

5. Gün 23.09.2024 Bamberg, Almanya

Öğle yemeği sonrası Main Nehrinde sıradaki durağımız ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Bamberg’e varıyoruz. Burada rehberinizin ekstra düzenleyeceği Bamberg Turu’nda Gotik ve Barok tarzın bir sentezi olan İmparatorluk Katedrali görülecek yerler arasında. Mimarisiyle dikkat çeken, köprü üzerine inşa edilmiş tarihi belediye binası en çok fotoğraflanan noktalardan. Tur sonrası verilecek serbest zamanınızda Dünyaca Ünlü Bamberg’in yerel isli birasını da deneyebilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Gemimiz akşam yemeği sırasında demir alarak Nürnberg’e hareket edecek.

6. Gün 24.09.2024 Nürnberg, Almanya

Sabah kahvaltı sonrası varacağımız Nürnberg’de rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Nürnberg Şehir Turu’na katılabilirsiniz. Turumuzda 13.yy şehir surlarından günümüze gelen (Beyaz Kule) Weisser Turm, The "Marriage Carousel" (Ehekarussell), Ortaçağdan günümüze en iyi şekilde korunarak gelmiş olan şehir kulesi Nassauer Tower House, Bayanlar Kilisesi olarak bilinen Frauenkirche, Rathaus, Altstadt ve merkezinde yer alan ve bugün hala işlevini devam ettiren Eski Pazar-Hauptmarkt görülecek yerler arasındadır. Ardından gemimize öğle yemeği öncesi dönüyoruz. Öğleden sonra gemimiz Regensburg için demir alacak.

7. Gün 25.09.2024 Regensburg,Almanya

Sabah kahvaltısı esnasında gemimiz Almanya’nın en eski şehirlerinden biri olan ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları listesinde de yer alan Regensburg’a yanaşacak. Misafirlerimiz burada rehberimizin  ekstra düzenleyeceği  Regensburg & Weltenburg Manastırı Turuna katılabilirler. Akşam yemeği saatinde gemimiz Passau’ya doğru yola çıkacak.

8. Gün 26.09.2024 Passau, Almanya / Münih - İstanbul

Gemimiz sabah üç nehrin birleştiği şehir olan Passau’ya yanaşacak. Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Münih Havalimanına transfer. Dileyenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Münih Turu’na katılabilirler. Tur sonrası havalimanına transfer. Burada yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1636 no’lu sefer ile saat 19:20’de Istanbul Havalimanı’na uçuş. Türkiye saatiyle 23:05’de varış ve turumuzun sonu…

Talep Formu

*Kişisel verilerin korunmasına ilişkin müşteri adayı aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Tercihlerime uygun pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak SMS, whatsapp mesajı, e-posta gönderilmesi ve telefon ile iletişim kurulmasına İletişim açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

Sık Sorulan Sorular

Gemide Geçirilen sürede miyiz?

Gemilerde her zevke her ilgi alanına uygun bir çok aktivite ve bunların yanı sıra her eğlence anlayışına uygun bir çok şov, gösteri, dinleti, sergi bulunur. Sıkılmak bir yana tüm aktivitelerden faydalanmak, geminin her yerini yaşamak isteyen misafirlerimiz karadan çok gemide vakit geçirdiği ve yorgun düştüğü dahi olur. Genellikle gemide geçirilen zaman misafirlerimiz tarafından sıkıcı bulunmaz.

Gemiler sallanır mı ?

Son 25 -30 yılda yapılan gemilerde geliştirilen stabilizatör teknolojisi sayesinde gemilerde sallanma artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. 30 yıldan daha eski gemilerde stabilizatör sonradan eklendiği için ve geminin fiziki yapısına uyum sağlaması adına daha küçük tercih edildiği için nispeten sallanmalar biraz daha hissedilebilmektedir. Tüm bu teknolojik gelişmelerin yanı sıra hava durumu ve geminin seyir halinde olduğu denizin durumu büyük önem taşımaktadır. Bazı tarihler ve bazı destinasyonlarda dönemsel olarak sallantılar yaşanabilmektedir.

Geminin alt katlarında motor sesi duyulur mu ?

5*'lı Geminin en alt katında dahi kalıyor olsanız motorun çalışmasına dair bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. En önemli nedeni misafir katlarının altında en az 2 kat personelin konaklaması için ayırılan kabinler, 1 kat personelin yaşam alanı 1 kat soğuk hava depoları ve kilerler 1 kat da depo bulunmaktadır. Motorları tüm bu katların altında çalışmaktadır. 5*'lı gemilerden daha küçük gemilerde ise misafir katları motordan bu denli uzak olmasa da motorun hacmi ve dolayısıyla çıkardığı ses doğru orantılı olarak daha küçük olacağı için ses de o derece düşük olacak ve dolayısıyla duyulmayacaktır. Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Acil durumlarda karadan uzaklaştığımızda ne olur ?

Geminin içinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan bir sağlık ekibi bulunmaktadır. Müdahale edilemeyecek sağlık sorunlar veya başka nedenlerde acilen limana dönmenizin gerekmesi halinde karaya ulaşım helikopter ile mümkün olmaktadır.

Gemiye dışarıdan içecek sokulabilir mi ?

Gemiye belirli alkol oranlarının üzerine çıkmayan alkollü içecekleri belli bir oranda sokmak mümkündür. Bu içecekler servis almak istediğiniz bar ya da restoranlarda muhafaza edilir dilediğinizde size servis edilir hesabınıza yalnızca servis ücreti dahil edilir.

Gemide sigara kullanabilir miyiz ?

Kabinlerde ve ortak kullanım alanlarında sigara kullanımı yasaktır. Açık alandaki cafeler barlar ve restoranlarda sigara içilebilen özel bölümler bulunmaktadır. Ayrıca sigara içilebilen puro ve sigara odası da her gemide bulunmaktadır.

Cruise turlarını çoğunlukla yaşlılar tercih ediyormuş, biz sıkılmaz mıyız?

Cruise turlarında her yolcuya hitap edebilecek bir eğlence, animasyon mevcuttur. Tura ilk başladığınız an dışında gemide olduğunuzu dahi unutacaksınız.

Kendime göre yiyecek bir şey bulabilir miyim ?

Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Gemi limanlarda durduğunda neler yapabilirim ?

Gemilerde düzenlenen Türkçe ya da farklı dilde rehberli kara turlarına katılabilirsiniz. İsterseniz bir rehbere bağlı kalmadan şehri kendiniz özgürce keşfedebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?

Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

Gemi turlarında çocuklar için yaş sınırı var mı?

Gemi turuna çıkacak olan çocuklar minimum 6 ayını doldurmuş olmalıdır. Tur süresi 7 geceden uzun ise 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın