5* Deluxe Amadeus III Nehir Gemisi İle Tuna Nehri

Tur Bilgisi

Tur Süresi:
7 Gün
Kabinleri
İncele
Limanları
incele
Gün Parkur Varış Hareket
 09.04.2024 İstanbul-Münih – Passau, Almanya
 10.04.2024 Regensburg,Almanya
 11.04.2024 Passau, Almanya - Linz (Salzburg), Avusturya
 12.04.2024 Emmersdorf (Melk), Avusturya - Durnstein, Avusturya
 13.04.2024 Viyana, Avusturya
 14.04.2024 Bratislava, Slovakya
 15.04.2024 Estergon, Macaristan / Budapeşte, Macaristan
 16.04.2024 Budapeşte, Macaristan- İstanbul

Uçuş Bilgileri

Havalimanı Uçuş Numarası Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul Havalimanı-Münih TK1629 07:25 09:05
Budapeşte-İstanbul Havalimanı TK1034 14:00 17:10

Kabinler

Dış Kabin
Standart Dış Kabin
Kişi Başı Fiyat
1899.00 €
Seç
Balkonlu Kabin
2. Kat French Balkonlu Kabin
Kişi Başı Fiyat
2099.00 €
Seç
3.Kat French Balkonlu Kabin
Kişi Başı Fiyat
2199.00 €
Seç
3.Kat Gerçek Balkonlu Suit Kabin
Kişi Başı Fiyat
2599.00 €
Seç
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 5* Deluxe Amadeus Silver III gemisinde 7 Gece 8 Gün Tam Pansiyon Konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)
 • THY ile İstanbul - Münih / Budapeşte - İstanbul Havalimanı arası tarifeli seferler ile uçuşlar
 • Panoramik Münih Şehir Turu
 • Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar
 • Gün boyu lounge da yer alan self servis olarak çay, kahve ve su
 • 5 çayı ve geceyarısı ikramları
 • Akşam yemekleri ile ikram edilen kırmızı / beyaz şarap
 • Havalimanı liman arası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti (20 kişi olması durumunda)
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Gemideki personel bahşişleri (gecelik pp 15 €)
 • Türkçe rehber veya gemi tarafından düzenlenecek ekstra turlar
 • Kuru temizleme, alışveriş gibi şahsi harcamalar
 • Vize Ücreti (Schengen vizesi)
 • Yurtdışı çıkış harcı

Tur Programı

1. Gün 09.04.2024 İstanbul-Münih – Passau, Almanya

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 04:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1629 no’lu sefer ile 07:25’ te Münih’e uçuş. Yerel saat ile 09:05’te varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile öncelikle Panoramik Münih turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Passau limanındaki gemimize transfer. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrasında gemiye varışımızın ardından check-in işlemlerimiz gerçekleştirilecek. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz akşamüzeri demir alarak seferine başlayacak.

2. Gün 10.04.2024 Regensburg,Almanya

Sabah kahvaltısı esnasında gemimiz Almanya’nın en eski şehirlerinden olan ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları listesinde de yer alan Regensburg’a yanaşacak.Misafirlerimiz burada rehberimizin  ekstra düzenleyeceği  Regensburg & Weltenburg Manastırı Turuna katılabilirler. Akşam yemeği saatinde gemimiz Passau’ya doğru yola çıkacak.

3. Gün 11.04.2024 Passau, Almanya - Linz (Salzburg), Avusturya

Gemimiz sabah üç nehirin birleştiği şehir olan Passau’ya yanaşacak. Burada eski şehir merkezinde kısa bir yürüyüş turu ile Passau’yu keşfedeceğiz. Ardından gemimiz Linz’e doğru demir alacak. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mozart’ın kenti Salzburg’a doğru yola çıkabililirler. Avusturya’nın göller bölgesinde harika manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında varacağımız Salzburg’ta yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ünlü Besteci Wolfgang Amadeus MOZART’ın doğum yeri olan şehirde, her köşede Mozart’ı hatırlatan hediyelikler bulmak mümkün. Yürüyüşümüz esnasında; Mozart’ın doğduğu ev, Pazar yeri, alışveriş caddesi ve Salzburg Katedrali, tarihi manastır mezarlığı göreceğimiz yerler arasında. Alışveriş için verilecek serbest zaman sonrasında otobüsümüz ile akşam yemeği öncesinde gemimizin demirlediği Linz’e dönüyoruz.

4. Gün 12.04.2024 Emmersdorf (Melk), Avusturya - Durnstein, Avusturya

Gemimiz bu sabah tarihi Melk kasabasına yanaşacak. Kahvaltı sonrası dileyenler, rehberlerimizin ekstra düzenleyeceği; Umberto Eco’nun Gülün Adı romanına da esin kaynağı olmuş, Dünyanın en büyük Barok eserlerinden birisi olan Melk Benedict Manastırı’nı ziyaret edebilirler. Öğle yemeği için gemiye dönüş. Gemimiz öğle yemeği sırasında UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Wachau Vadisi'nin kalbinde yer alan şirin bir şarap yetiştiricileri köyü olan Dürnstein'a doğru devam edecek. Burada geçirilecek serbest zaman sonrasında gemimiz demir alarak Viyana’ya doğru yola çıkacak. Akşamüzeri ormanlar içinden muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında, Viyana’ya varıyoruz. Gemimiz bu gece Viyana’da demirli olacak.

5. Gün 13.04.2024 Viyana, Avusturya

Sabah kahvaltı sonrasında dileyenler rehberimizin ekstra düzenleyeceği Viyana Şehir Turuna katılabilirler… Hundertwasser Evleri, Ring Strasse üzerindeki Parlamento Binası, Hofburg Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Belediye Meydanı ve ardından Katedral ile şehir merkezini yürüyerek ziyaret ettikten sonra serbest zamanınımız olacak. Tur sonrası akşam yemeği için gemiye dönüyoruz. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Viyana’da özel bir konser salonunda gerçekleştirilecek Klasik Müzik Konseri Turu’na katılabilirler. Gemimiz geceyarısı Bratislava’ya doğru yola çıkacak.

6. Gün 14.04.2024 Bratislava, Slovakya

Sabah erken saatte gemimiz Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya yanaşacak. Kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin eşliğinde başlayacağımız ekstra yürüyüş turunda; Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve 3 Ülkenin kesişme noktasında yer alan Bratislava’yı tanıyacağız. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislava’daki yürüyüş turumuz Eski Şehrin tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Opera Binası, Belediye Binası, Eski Saray, şehir merkezinde yer alan, ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri görerek şehir meydanında turumuzu tamamlıyoruz. Öğle yemeğini gemide aldıktan sonra serbest zaman. Gemimiz akşam Estergon’a doğru hareket edecek.

7. Gün 15.04.2024 Estergon, Macaristan / Budapeşte, Macaristan

Gemimiz bu sabah Türk tarihinde de önemli yeri olan adına şarkılar yazılmış olan Estergon’a yanaşacak. Gemide alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimizin ekstra  olarak düzenleyeceği düzenleyeceği turda öncelikle Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon Kalesi’ni, ardından tipik bir Macar köyü olan Szentendre ziyaret ediyoruz. Sonrasında Budapeşte’ye geçerek Budapeşte şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Budapeşte Şehir Turunda; Londra parlamentosu örnek alınarak yapılmış Macarların gururu olan Parlamento Binası, Macar halkının en önemli meydanı olan Kahramanlar Meydanı, Gellert Tepesi, Balıkçılar Burcu, St.Matthias kilisesi, Rakoczi alışveriş caddesi, Tren İstasyonu, Tuna’nın incisi Budapeşte’nin muhteşem köprülerinden olan Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü,Buda Bölümünün  en görkemli binası olan Budapeşte Sarayı,  panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehrin alışveriş merkezi olan Vaci Utca caddesinde serbest zamanımız da olacak. Gemimiz bu gece Budapeşte’de demirli olacak. Gemimiz sabah tura katılacak misafirleri indirdikten sonra tekrar hareket edecek ve Budapeşte’ye öğle saatlerinde demirleyecektir.

8. Gün 16.04.2024 Budapeşte, Macaristan- İstanbul

Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Budapeşte Havalimanına transfer. Burada yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1034 no’lu sefer ile saat 14:00’te Istanbul Havalimanı’na uçuş. Türkiye saatiyle 17:10’da varış ve turumuzun  sonu…

Talep Formu

*Kişisel verilerin korunmasına ilişkin müşteri adayı aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Tercihlerime uygun pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak SMS, whatsapp mesajı, e-posta gönderilmesi ve telefon ile iletişim kurulmasına İletişim açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

Sık Sorulan Sorular

Gemide Geçirilen sürede miyiz?

Gemilerde her zevke her ilgi alanına uygun bir çok aktivite ve bunların yanı sıra her eğlence anlayışına uygun bir çok şov, gösteri, dinleti, sergi bulunur. Sıkılmak bir yana tüm aktivitelerden faydalanmak, geminin her yerini yaşamak isteyen misafirlerimiz karadan çok gemide vakit geçirdiği ve yorgun düştüğü dahi olur. Genellikle gemide geçirilen zaman misafirlerimiz tarafından sıkıcı bulunmaz.

Gemiler sallanır mı ?

Son 25 -30 yılda yapılan gemilerde geliştirilen stabilizatör teknolojisi sayesinde gemilerde sallanma artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. 30 yıldan daha eski gemilerde stabilizatör sonradan eklendiği için ve geminin fiziki yapısına uyum sağlaması adına daha küçük tercih edildiği için nispeten sallanmalar biraz daha hissedilebilmektedir. Tüm bu teknolojik gelişmelerin yanı sıra hava durumu ve geminin seyir halinde olduğu denizin durumu büyük önem taşımaktadır. Bazı tarihler ve bazı destinasyonlarda dönemsel olarak sallantılar yaşanabilmektedir.

Geminin alt katlarında motor sesi duyulur mu ?

5*'lı Geminin en alt katında dahi kalıyor olsanız motorun çalışmasına dair bir ses duymanız mümkün olmayacaktır. En önemli nedeni misafir katlarının altında en az 2 kat personelin konaklaması için ayırılan kabinler, 1 kat personelin yaşam alanı 1 kat soğuk hava depoları ve kilerler 1 kat da depo bulunmaktadır. Motorları tüm bu katların altında çalışmaktadır. 5*'lı gemilerden daha küçük gemilerde ise misafir katları motordan bu denli uzak olmasa da motorun hacmi ve dolayısıyla çıkardığı ses doğru orantılı olarak daha küçük olacağı için ses de o derece düşük olacak ve dolayısıyla duyulmayacaktır. Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Acil durumlarda karadan uzaklaştığımızda ne olur ?

Geminin içinde her türlü acil durumda müdahale edebilecek 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan bir sağlık ekibi bulunmaktadır. Müdahale edilemeyecek sağlık sorunlar veya başka nedenlerde acilen limana dönmenizin gerekmesi halinde karaya ulaşım helikopter ile mümkün olmaktadır.

Gemiye dışarıdan içecek sokulabilir mi ?

Gemiye belirli alkol oranlarının üzerine çıkmayan alkollü içecekleri belli bir oranda sokmak mümkündür. Bu içecekler servis almak istediğiniz bar ya da restoranlarda muhafaza edilir dilediğinizde size servis edilir hesabınıza yalnızca servis ücreti dahil edilir.

Gemide sigara kullanabilir miyiz ?

Kabinlerde ve ortak kullanım alanlarında sigara kullanımı yasaktır. Açık alandaki cafeler barlar ve restoranlarda sigara içilebilen özel bölümler bulunmaktadır. Ayrıca sigara içilebilen puro ve sigara odası da her gemide bulunmaktadır.

Cruise turlarını çoğunlukla yaşlılar tercih ediyormuş, biz sıkılmaz mıyız?

Cruise turlarında her yolcuya hitap edebilecek bir eğlence, animasyon mevcuttur. Tura ilk başladığınız an dışında gemide olduğunuzu dahi unutacaksınız.

Kendime göre yiyecek bir şey bulabilir miyim ?

Gemide her damak zevkine uygun yiyecekler mevcuttur, günün 20 saati açık büfesinde isteğinize uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.

Gemi limanlarda durduğunda neler yapabilirim ?

Gemilerde düzenlenen Türkçe ya da farklı dilde rehberli kara turlarına katılabilirsiniz. İsterseniz bir rehbere bağlı kalmadan şehri kendiniz özgürce keşfedebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?

Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

Gemi turlarında çocuklar için yaş sınırı var mı?

Gemi turuna çıkacak olan çocuklar minimum 6 ayını doldurmuş olmalıdır. Tur süresi 7 geceden uzun ise 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın