Nehir Turları

Nehir Turları

>
Nehir Turları

Nehir Turları

20 Aralık 2023
image

Cruise turları denildiğinde akla ilk olarak okyanuslarda yol alan devasa büyüklükteki gemiler ve içerisinde barındırdığı lüks eğlence anlayışları gelir. Oysa cruise turları arasında, nehir turlarında yapılan seyahatler biraz daha farklılaşır ve daha gezme odaklı, daha sakin bir tatil sunar. Nehirlerin denize oranla daha sakin bir şekilde akması, gemilerin sallanma oranını daha da azaltmaktadır. Aynı zamanda nehirlerde yol alan cruiselerin daha küçük olması butik bir tatil anlayışını beraberinde getirmektedir.

Denizde uzun süreler yol almak yerine, birçok farklı şehrin ve muhteşem doğa manzaralarının arasından süzülmek daha kültür odaklı bir tatil yapmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Daha çok Avrupa nehirleri üzerinde gerçekleşen bu turlar, nehrin hemen kenarında yer alan kaleleri, manastırları ve kırsalları yakından görmek açısından oldukça önemlidir. Avrupa ve Rusya’nın görkemli şehirlerini farklı bir yönden keşfetmek için aşağıdaki nehir cruise turlarını inceleyebilirsiniz.

Tuna Nehri Turu: Tuna Nehri, Almanya, Budapeşte, Sırbistan, Macaristan, Avusturya ve Romanya olmak üzere 6 ülkenin içinden geçer. Ortalama 7 gün süren turlar Avusturya’nın başkenti olan Viyana’dan başlar. Avrupa’nın tarihini en iyi koruyan şehirlerinden olan Viyana’dan sonra, ülkenin turistik kasabası olan Durnstein’e doğru yol alır ve Slovakya‘nın başkenti Bratislava’ya doğru uzanır. Son yıllarda Türkler tarafından oldukça sevilen Budapeşte’de sona erer. Bir diğer hareket noktası olan Nürnberg’ten başlayan turlar, Regensburg, Linz rotalarını da içerir.

Ren Nehri Turu: İsviçre Alplerinde doğan Ren Nehri, Lihtenştayn, Fransa, Almanya ve Hollanda sınırları içerisinden geçen Batı Avrupa’nın en önemli nehirleri arasındadır. Frankfurt ya da Amsterdam şehirlerinden başlayan nehir turları Kuzey Avrupa’nın doğal ve tarihi atmosferini yaşamak isteyenler için oldukça avantajlıdır. Antwerp ve Brugge’ın romantik kanalları, Rotterdam’ın Ortaçağ’dan kalma gotik yapıları ve köprüleri, Gent’te Avrupa’nın en iyi vejetaryen lezzetleri, Köln’ün gotik katedralleri bu turda yaşayabileceğiniz en iyi deneyimlerden birkaçıdır.

Volga Nehri Turu: Avrupa’nın en uzun nehri olan Volga Nehri, Rusya’nın esrarengiz coğrafyasını keşfetmenin en iyi yollarından biridir. Moskova’dan hareketle başlayan turlar aynı zamanda içerisinde birçok rehberli şehir gezisini de barındırır. Manastırları ve meydanları ile Yaroslavl, tablo gibi manzaraları ile Goritsi, Onega Gölü’nün büyüleyici güzelliği ile Kiji, vodka müzesi ile meşhur Mandrogi, Rusya’nın en önemli şehirlerinden St Petersburg Volga cruise turunda görebileceğiniz şehirlerdir.

Rhone ve Saone Nehri Turu: Güney Fransa’yı keşfetmek ve adeta yerlisi gibi hissetmek için Rhone ve Saone nehir turları tavsiye edilir. Rönesans mimarisinin en başarılı eserlerini görebileceğiniz Lyon, tarihi bir liman kenti olan Macon, antika dükkanları ve kafeleri ile Chalon Sur Saone, Ortaçağ liman mimarisine sahip Avignon, katedralleri ile ünlü Viviers bu turda görebileceğiniz şehirlerden birkaçıdır.

Gemi turları ve rotaları hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın