Mykonos Gemi Turları

Mykonos Gemi Turları

>
Mykonos Gemi Turları

Mykonos Gemi Turları

21 Aralık 2023
image

Ege’nin en eğlenceli adalarından olan Mykonos, Yunan Adası Turları’nın da gözde durakları arasında yer alıyor. Avrupa’nın hatta dünyanın birçok bölgesinden ünlülerin akın ettiği Mykonos’a Kuşadası’ndan hareketli cruise turları ile gidilebiliyor. Her şey dahil ya da tam pansiyon konaklama olan cruise turları genellikle 3 gece ya da 4 gece olarak planlanıyor, kimi turlarda Türkçe rehberlik hizmeti de ücretsiz olarak bulunuyor. Yunan Adaları ve Mykonos gemi turu yolculuğu boyunca, gemide birbirinden keyifli şovlar, animasyonlar, farklı ülkelere ait restoranlarda yemekler de tatilin dolu dolu geçmesini sağlıyor.

Yunan Adaları Turu’nun Gözdesi Mykonos’ta Yapılacaklar

Farklı Yunan Adaları’nın da dahil olduğu Mykonos gemi turu boyunca, gece boyunca yolculuk devam ederken, gün içerisinde de 1 ya da 2 Yunan Adası ziyaret ediliyor. Gün batımının en güzel izlendiği adalardan biri olan Mykonos’a daha çok gemiler akşamüstü saatlerde uğramayı tercih ediyor.

Çılgın gece hayatı, pırıl pırıl denizi, bembeyaz evleri ve mor begonvillerle süslü sokaklarında gezebileceğiniz Mykonos’un birbirinden güzel plajları bulunuyor. En güzel plajları arasında, Platis Gialos, Agios, Ioannis, Psarrou, Choulakia gösteriliyor. Özellikle yaz aylarında bir hayli kalabalık olan plajları genellikle ücretsiz, eğer şezlong ya da şemsiye kiralamak isterseniz belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Dar sokakları ile meşhur Mykonos Adası’nda ulaşım için en çok motorsiklet ya da ATV kiralama tercih ediliyor. Motorsiklet ya da ATV kiralayarak adada kısa bir tur atabilir, ardından merkezinde bulunan ünlü alışveriş caddesi Hora’da hediyelik eşyalar ve kendinize ada turundan küçük hatıralar alabilirsiniz. Akşam yemeği için Yunan Adaları’nın her birinde ayrı bir lezzete sahip olan ahtapotun tadına bakmayı ve yanında da uzo içmeyi tercih edebilirsiniz. Adanın meşhur kopanisti peyniri de yine deneyebileceğiniz lezzetlerden.

Adanın etkileyici bir duruşa sahip olan kiliseleri ve manastırları da, Mykonos’un gezilmesi gereken diğer durakları. Her yıl 15 Ağustos’ta adanın en büyük dini festivaline ev sahipliği yapan Tourliani Kilisesi, adanın tek Katolik kilisesi olan Virgin Rodario Kilisesi, ilgi çekici sunakları ile Paleokastro Manastırı ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.

Gün batımını izlemek isterseniz eğer bir şarap alarak Little Venice’e gidebilir ve Ege sularında güneşin batışını izleyerek muhteşem bir ana tanık olabilirsiniz.

Mykonos Gemi Turları hakkında detaylı bilgilere ve rotalara buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Seyahatiniz burada başlıyor.

Haber bültenimize kayıt olarak tekliflerimi öncelikli olarak alın

Bizi Arayın

Bize Ulaşın

Whatsapp

Bize Ulaşın